Профил на менаџерот: Olivier Boutot

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Olivier Boutot
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2010
Последна интеракција: Дек 7 2015, 15:01:27
Постови на форумот:218  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (478)
Освоени поени:0 (543)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.14)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 15, 2012)
Достигнувања:

13% отклучени

(47/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Olivier Boutot Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 10
Број на најавувања:7379
Време поминато на ГПРО:1308.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Olivier Boutot (Последна обнова: Мај 11 2015, 19:44:55)