Профил на менаџерот: Tiago Mendes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tiago Mendes
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 6, 2007
Последна интеракција: Вчера во 19:13:29
Постови на форумот:21  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1153)
Освоени поени:38 (2258)
Победи:3 (93)
Подиуми:3 (210)
Пол-позиции:1 (75)
Најбрзи круга:1 (119)
Просечно поени/трка: 7.6 (1.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

59% отклучени

(209/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tiago Mendes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 7, Трка 1
Број на најавувања:17419
Време поминато на ГПРО:3194.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 9
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Charlie Sullivan (151)
Технички Директор: Ange Franelli (105)
Екипа во целост:34
Гуми: Contimental
Име на тим: The Overtakers
Екипен пласман:26
Поени на тимот:153.1334

Спонзори

Wintrillions (P9) - 22 трки
Olympics (A35) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-9 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 3341 Avonn $14.794.645 Задржи група
73 P-9 15 1 1 0 1 11 17 0.65 - 686 Contimental $13.176.774 Задржи група
72 P-9 7 0 3 0 0 32 17 1.88 QF 1331 Contimental $22.644.460 Задржи група
71 A-35 1 8 12 8 4 119 17 7 W 624 Pipirelli $25.831.739 Промовиран
70 A-35 9 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1338 Pipirelli $14.304.892 Задржи група
69 A-35 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1633 Pipirelli $50.079.306 Задржи група
68 P-2 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 3627 Pipirelli $51.330.961 Испаднат
67 M-4 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 573 Contimental $-1.247.809 Испаднат
66 P-18 2 1 7 0 4 66 17 3.88 QF 150 Yokomama $36.263.679 Промовиран
65 P-18 17 0 1 0 2 13 17 0.76 R2 656 Pipirelli $21.827.589 Задржи група
64 P-18 6 1 4 0 3 43 17 2.53 QF 1159 Contimental $572.605 Задржи група
63 P-18 6 1 5 0 2 42 17 2.47 R1 393 Contimental $19.762.736 Задржи група
62 P-18 5 2 4 0 5 37 17 2.18 R2 388 Contimental $67.472.045 Задржи група
61 P-18 5 1 3 1 2 31 17 1.82 R2 578 Contimental $51.000.083 Задржи група
60 M-5 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2299 Contimental $11.668.468 Испаднат
59 M-5 15 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 433 Michelini $31.075.547 Задржи група
58 P-2 1 7 10 0 4 97 17 5.71 QF 129 Contimental $48.033.364 Промовиран
57 P-2 5 2 5 1 4 49 17 2.88 SF 356 Contimental $99.871.572 Задржи група
56 P-2 7 1 4 0 1 37 17 2.18 R1 461 Contimental $146.785.548 Задржи група
55 A-114 1 10 12 16 10 127 17 7.47 W 642 Pipirelli $176.289.521 Промовиран
54 A-114 6 1 3 8 1 33 17 1.94 QF 1059 Pipirelli $93.749.888 Задржи група
53 A-114 7 1 3 0 0 34 17 2 QF 4305 Pipirelli $64.238.360 Задржи група
52 P-12 34 0 0 0 1 1 16 0.06 R1 - Contimental $20.426.631 Испаднат
51 P-12 20 0 0 0 0 8 17 0.47 QF ? Contimental $13.497.672 Задржи група
50 P-12 12 0 0 0 0 15 17 0.88 QF ? Contimental $23.511.010 Задржи група
49 P-12 9 0 2 0 1 17 17 1 SF ? Contimental $16.752.618 Задржи група
48 P-12 13 0 2 0 1 14 17 0.82 QF 203 Dunnolop $48.238.092 Задржи група
47 P-12 5 1 3 0 0 38 17 2.24 - ? Contimental $28.324.804 Задржи група
46 A-83 1 8 13 5 7 127 17 7.47 F 303 Pipirelli $100.735.204 Промовиран
45 A-83 6 1 4 0 2 46 17 2.71 R1 871 Pipirelli $25.300.684 Задржи група
44 A-83 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $41.245.184 Задржи група
43 A-83 15 0 0 0 1 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $30.760.144 Задржи група
42 P-1 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $12.582.008 Испаднат
41 M-4 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $-9.562.615 Испаднат
40 M-4 10 1 2 0 1 18 17 1.06 R1 ? Contimental $11.531.659 Задржи група
39 P-1 2 6 11 7 2 110 17 6.47 W 44 Avonn $54.810.498 Промовиран
38 P-1 5 3 4 0 2 40 17 2.35 - 216 Dunnolop $30.508.921 Задржи група
37 A-4 1 8 12 12 6 107 17 6.29 W ? Pipirelli $57.508.110 Промовиран
36 A-4 7 2 3 0 2 32 17 1.88 SF 673 Pipirelli $26.995.809 Задржи група
35 A-4 9 0 2 0 0 22 17 1.29 R2 607 Pipirelli $30.297.048 Задржи група
34 P-5 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 287 Yokomama $-9.197.880 Испаднат
33 P-5 22 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $11.056.337 Задржи група
32 M-2 27 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 238 Dunnolop $10.982.288 Испаднат
31 P-11 4 0 4 0 3 47 17 2.76 SF ? Dunnolop $26.949.968 Промовиран
30 P-11 24 0 0 0 1 4 16 0.25 - - Pipirelli $10.931.601 Задржи група
29 A-15 4 2 7 0 4 72 17 4.24 SF ? Pipirelli $61.013.605 Промовиран
28 A-15 15 0 2 0 1 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $42.300.165 Задржи група
27 P-16 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $47.342.289 Испаднат
26 P-16 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 492 Pipirelli $22.383.110 Задржи група
25 P-16 19 0 0 0 0 7 16 0.44 QF - Dunnolop $14.623.668 Задржи група
24 P-16 14 0 0 0 1 9 17 0.53 - ? Dunnolop $8.551.980 Задржи група
23 A-44 2 5 10 7 9 87 17 5.12 SF ? Pipirelli $40.300.340 Промовиран
22 P-16 31 0 0 0 1 5 17 0.29 - ? Pipirelli $15.494.620 Испаднат
21 P-16 22 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $39.441.154 Задржи група
20 P-16 5 1 2 0 2 63 17 3.71 W 59 Badyear $24.213.027 Задржи група
19 P-16 14 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 229 Badyear $36.222.451 Задржи група
18 A-5 1 9 10 8 11 113 17 6.65 SF 232 Pipirelli $41.239.226 Промовиран
17 A-5 18 0 0 0 1 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $61.785.894 Задржи група
16 R-79 3 1 8 0 1 69 17 4.06 QF ? blank $52.784.481 Промовиран
15 R-79 11 0 1 1 1 23 17 1.35 - ? blank $27.672.561 Задржи група
14 P-7 35 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $-21.110.112 Спец пот
13 M-1 27 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $16.469.999 Испаднат
12 M-1 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $7.442.987 Задржи група
11 P-9 4 1 4 0 2 46 17 2.71 - 71 blank $31.622.270 Промовиран
10 A-14 18 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $18.495.842 Промовиран*
9 A-14 5 2 6 0 4 52 16 3.25 - - blank $13.849.498 Задржи група
8 A-14 5 1 6 0 4 50 17 2.94 - ? blank $20.214.297 Задржи група
7 R-3 5 0 6 0 0 51 17 3 - ? blank $40.149.687 Промовиран