Профил на менаџерот: Ivars Vēza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ivars Vēza
Држава: Латвија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 17, 2010
Последна интеракција: Јан 14 2022, 15:17:53
Постови на форумот:179  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (411)
Освоени поени:0 (751)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (60)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: - (1.83)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2010)
Достигнувања:

16% отклучени

(61/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivars Vēza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 12
Број на најавувања:4121
Време поминато на ГПРО:1759.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
85 A-45 22 0 0 0 0 3 10 0.3 R1 5835 Pipirelli $-10.304.560 Пензиониран
84 P-1 30 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2171 Avonn $3.079.309 Испаднат
83 A-43 2 2 7 1 5 85 17 5 QF 783 Pipirelli $35.792.712 Промовиран
82 A-43 14 0 1 0 3 15 17 0.88 R1 1250 Pipirelli $9.282.949 Задржи група
81 P-20 29 0 0 0 0 2 17 0.12 - 591 Avonn $6.571.391 Испаднат
80 A-14 4 1 12 3 5 102 17 6 SF 676 Pipirelli $69.652.021 Промовиран
79 A-14 5 1 3 0 1 43 17 2.53 QF 1029 Pipirelli $22.560.715 Задржи група
78 A-14 11 0 1 0 0 15 17 0.88 - 1825 Pipirelli $27.110.079 Задржи група
77 A-14 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2804 Pipirelli $22.397.706 Задржи група
76 A-14 8 0 0 0 0 34 17 2 R1 993 Pipirelli $39.227.436 Задржи група
75 A-14 17 0 1 0 0 10 17 0.59 - 1782 Pipirelli $20.126.011 Задржи група
74 R-50 3 0 11 0 2 93 16 5.81 SF 4345 Pipirelli $56.193.075 Промовиран
35-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-340 6 0 1 0 0 31 17 1.82 R1 ? Pipirelli $30.973.889 Задржи група
33 R-340 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $47.092.233 Задржи група
32 R-340 14 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $17.398.771 Задржи група
31 A-52 25 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 642 Pipirelli $41.500.509 Испаднат
30 A-52 17 0 0 0 0 5 17 0.29 - 824 Pipirelli $7.342.676 Задржи група
29 R-114 2 4 9 1 0 95 17 5.59 QF 1788 Pipirelli $24.623.963 Промовиран
28 R-114 7 1 1 0 0 50 16 3.12 SF - Pipirelli $18.614.569 Задржи група
27 R-114 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $16.473.811 Задржи група
25-26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
24 A-32 35 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $-1.663.712 Пензиониран
23 A-32 15 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 714 Pipirelli $16.432.239 Задржи група
22 A-32 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 881 Pipirelli $17.047.078 Задржи група
21 R-23 3 4 7 0 0 87 16 5.44 F - Pipirelli $17.122.639 Промовиран
20 R-23 12 0 1 0 0 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $3.163.683 Задржи група
19 R-23 12 0 2 0 0 22 6 3.67 - - Pipirelli $12.651.491 Задржи група