Профил на менаџерот: Neal Maxwell

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Pacific Ilmor 1994
Име:Neal Maxwell
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 20, 2010
Последна интеракција: Денес во 17:00:06
Постови на форумот:907  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (810)
Освоени поени:0 (1488)
Победи:0 (46)
Подиуми:0 (126)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 0 (1.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 11, 2011)
Достигнувања:

34% отклучени

(119/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Neal Maxwell Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 13
Број на најавувања:5857
Време поминато на ГПРО:1619.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 24
Позиција во сезоната:37
Пари: $-?.???.???
Возач: Chris Lyons (140)
Технички Директор: George Hart (76)
Екипа во целост:11
Гуми: Yokomama
Име на тим: GURGEL RACING
Екипен пласман:70
Поени на тимот:302.1166

Спонзори

Danotje (A51) - 20 трки
Red Wings (R54) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Neal Maxwell (Последна обнова: Окт 11 2019, 17:43:27)
*Honor to Renato Svaiter that taught all about the game to me!*
====================================================

A GPRO FAN since Season 19.

====================================================
Founder of Gurgel Racing Team.