Профил на менаџерот: Ahmet Sonverdi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ahmet Sonverdi
Држава: Турција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 27, 2010
Последна интеракција: Денес во 16:52:58
Постови на форумот:4668  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (871)
Освоени поени:0 (1847)
Победи:0 (75)
Подиуми:0 (160)
Пол-позиции:0 (86)
Најбрзи круга:0 (52)
Просечно поени/трка: 0 (2.12)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 5, 2015)
Достигнувања:

59% отклучени

(211/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ahmet Sonverdi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 15
Број на најавувања:31874
Време поминато на ГПРО:13076.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: Otto Stuppacher (205)
Технички Директор: Tino Nichols (121)
Екипа во целост:52
Гуми: Hancock
Име на тим: Team Edifice
Екипен пласман:52
Поени на тимот:128.8666

Спонзори

Cola Cola (E) - 25 трки
Adidash (E) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Ahmet Sonverdi (Последна обнова: Јун 1 2021, 22:01:06)
~~ (S53) Oscar Award: Best Forum User ~~
~~ (S54) Oscar Award: Best Forum User ~~
~~ (S55) Oscar Award: Best Silly Games Participant ~~
~~ (S56) Oscar Award: Best Forum User ~~
~~ (S57) Oscar Award: Hall of Fame ~~
~~ (S70) Oscar Award: Best Forum User ~~
~~ (S77) Oscar Award: Best Silly Games Player (3-way tie) ~~
~~ (S78) Oscar Award: Best Silly Games Player ~~
~~ (S81) Oscar Award: Manager who should become the next forum moderator ~~


---

Quote ( Toygun Senler @ October 5th 2012,16:26:04 )

Hey, I just met you,
And this is crazy,
But here's my number,
so call me, maybe?

:)

Quote ( Onur Guardian @ July 9th 2016,23:20:40 )

How couldn't i find this game before, we've celebrated my second victory with 9 colleagues in the office, you know? We all stood up and sang the national anthem together, then they threw me to the air :D

Quote ( Tim Sewell @ March 13th 2019,16:13:53 )

Pete, and maybe Phil,

I bet you can't watch one of these videos in full without going on to watch more
Quote ( Max Watson @ March 13th 2019,16:36:29 )

Phil isn't actually here anymore, Timothy =]
Quote ( Tim Sewell @ March 13th 2019,16:59:37 )

I am completely fucking useless.