Профил на менаџерот: Joao Barbosa

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Joao Barbosa
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 6, 2010
Последна интеракција: Апр 21 2019, 19:36:05
Постови на форумот:92  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (851)
Освоени поени:0 (1717)
Победи:0 (76)
Подиуми:0 (155)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (59)
Просечно поени/трка: - (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 13, 2010)
Достигнувања:

52% отклучени

(184/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joao Barbosa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 17
Број на најавувања:8401
Време поминато на ГПРО:3137.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 M-2 39 0 0 0 0 0 0 - - 11154 blank $24.697.868 Пензиониран
69 P-14 1 10 13 5 6 133 17 7.82 W 55 Dunnolop $18.873.289 Промовиран
68 A-16 4 2 4 0 0 43 17 2.53 R1 1110 Pipirelli $60.338.610 Промовиран
67 A-16 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1721 Pipirelli $41.851.590 Задржи група
66 P-12 5 0 4 0 0 42 17 2.47 SF 2352 Dunnolop $-3.312.700 Испаднат
65 M-5 14 1 1 0 0 16 17 0.94 R2 40 Dunnolop $-3.133.983 Испаднат
64 P-3 2 9 14 2 9 138 17 8.12 F 43 Dunnolop $23.123.589 Промовиран
63 P-3 14 0 2 0 0 16 17 0.94 R1 432 Yokomama $36.773.120 Задржи група
62 A-112 1 9 15 1 9 134 17 7.88 W 449 Pipirelli $67.585.474 Промовиран
61 A-112 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1619 Pipirelli $31.412.903 Задржи група
60 P-25 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1319 Pipirelli $40.183.354 Испаднат
59 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 - 313 Dunnolop $42.603.038 Испаднат
58 M-4 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 139 Dunnolop $6.027.612 Задржи група
57 M-4 15 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 45 Dunnolop $19.985.483 Задржи група
56 M-4 22 0 1 0 0 6 17 0.35 - 182 Dunnolop $10.733.196 Задржи група
55 M-4 13 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 228 Contimental $16.587.495 Задржи група
54 M-4 18 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 72 Dunnolop $16.662.480 Задржи група
53 M-4 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1844 Dunnolop $15.317.821 Задржи група
52 M-4 9 0 1 0 0 28 17 1.65 QF 38 Dunnolop $27.343.967 Задржи група
51 M-4 13 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 46 Dunnolop $24.098.999 Задржи група
50 Elite 40 0 0 0 0 0 17 0 - 558 Pipirelli $44.896.495 Испаднат
49 Elite 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Badyear $44.361.265 Задржи група
48 Elite 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 30 Badyear $23.893.213 Задржи група
47 Elite 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 33 Badyear $29.126.201 Задржи група
46 Elite 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 49 Badyear $22.327.270 Задржи група
45 M-2 3 3 6 2 3 68 17 4 QF 17 Dunnolop $34.020.548 Промовиран
44 M-2 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 ? Avonn $29.352.158 Задржи група
43 P-9 1 3 10 1 0 96 17 5.65 W ? Avonn $66.057.449 Промовиран
42 P-9 4 2 3 0 1 40 17 2.35 R2 108 Avonn $42.664.715 Задржи група
41 P-9 4 2 6 1 0 69 17 4.06 R1 95 Avonn $28.118.015 Задржи група
40 P-9 6 1 3 0 0 40 17 2.35 R2 ? Avonn $15.155.585 Задржи група
39 M-3 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Avonn $2.045.185 Испаднат
38 Elite 32 0 0 0 1 0 17 0 - ? Yokomama $9.196.201 Испаднат
37 Elite 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Badyear $21.128.233 Задржи група
36 M-1 1 4 12 0 2 105 17 6.18 SF 17 Dunnolop $54.020.602 Промовиран
35 M-1 7 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 60 Yokomama $50.777.417 Задржи група
34 M-1 12 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 110 Yokomama $67.586.493 Задржи група
33 P-14 1 7 13 4 7 126 17 7.41 F 36 Dunnolop $35.677.516 Промовиран
32 P-14 17 0 0 0 1 13 17 0.76 - 150 Yokomama $10.828.474 Задржи група
31 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - 522 Pipirelli $32.071.624 Испаднат
30 M-2 6 1 1 1 2 22 17 1.29 R2 ? Badyear $14.179.341 Задржи група
29 M-2 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Yokomama $28.046.148 Задржи група
28 P-13 2 1 5 2 2 62 17 3.65 SF 80 Dunnolop $23.146.255 Промовиран
27 M-2 27 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 111 Dunnolop $1.959.476 Испаднат
26 P-6 3 4 6 0 1 67 17 3.94 SF ? Dunnolop $49.514.541 Промовиран
25 P-6 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $56.211.448 Задржи група
24 P-6 21 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 ? Yokomama $46.062.969 Задржи група
23 A-2 1 6 10 1 8 110 17 6.47 W 234 Pipirelli $64.236.075 Промовиран
22 A-2 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $54.445.042 Задржи група
21 R-235 1 9 14 5 7 131 17 7.71 W ? Pipirelli $47.662.250 Промовиран
20 R-235 9 1 2 1 0 27 17 1.59 R2 2202 Pipirelli $-5.730.849 Задржи група
19 R-235 25 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $18.372.309 Задржи група