Профил на менаџерот: Claudio Anelli

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Claudio Anelli
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јун 15, 2010
Последна интеракција: Апр 13 2012, 19:32:51
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (48)
Освоени поени:0 (103)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (10)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.15)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 17, 2010)
Достигнувања:

4% отклучени

(15/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Claudio Anelli Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 20, Трка 8
Број на најавувања:347
Време поминато на ГПРО:94.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
24-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 A-4 38 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $-1.487.800 Пензиониран
22 R-10 4 2 6 2 0 62 16 3.88 SF - Pipirelli $11.981.399 Промовиран
21 R-10 14 0 0 0 0 5 13 0.38 QF - Pipirelli $-5.943.005 Задржи група
20 R-10 10 0 4 0 0 36 10 3.6 - - Pipirelli $8.722.696 Задржи група