Профил на менаџерот: Dominik Karda

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dominik Karda
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 5, 2010
Последна интеракција: Денес во 00:00:17
Постови на форумот:5123  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1045)
Освоени поени:8 (2116)
Победи:0 (54)
Подиуми:0 (170)
Пол-позиции:0 (45)
Најбрзи круга:0 (48)
Просечно поени/трка: 0.5 (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 1, 2011)
Достигнувања:

48% отклучени

(173/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dominik Karda Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:KingDomm777

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 4
Број на најавувања:19298
Време поминато на ГПРО:19341.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 67
Позиција во сезоната:22
Пари: $-??.???.???
Возач: Rolf Kath (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Brute Force
Екипен пласман:44
Поени на тимот:441.8

Спонзори

Poderi Morina (P24) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Dominik Karda (Последна обнова: Фев 11 2021, 01:58:38)
[Dom] - Random Facts Machine

GPRO's crystal ball.
Highest nations cup points scorer for the Czech Republic in Season 65 & 75.
National OBR champion in Season 66, 67, 68, 75, 76 & 77.

Best OBR position: 36th overall (S77) | 4th in Pro (S75)

--------------------------------------------------------------------------------

Elite Betting Game champion in Season 61!
2nd place in EBG Season 54, 55, 63 & 75.
3rd place in EBG Season 53 & 59.

2nd place in the S56 GPRO Oscars in the "Best chat person" category.
Tied 2nd in the S66 Oscars for "Best silly game player".
Won the "Manager who should become the next forum moderator" award in the S64 Oscars. [tied with Kyle Morris]

--------------------------------------------------------------------------------
GPRO's lazy Czech translator since 2015 | Od roku 2015 překládám do češtiny!

A noob who can't race properly & seems to be decent in silly games.

¯\_(ツ)_/¯