Профил на менаџерот: Christopher Willis

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Christopher Willis
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 27, 2010
Последна интеракција: Фев 8 2020, 09:51:56
Постови на форумот:28  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (509)
Освоени поени:2 (1225)
Победи:0 (55)
Подиуми:0 (112)
Пол-позиции:0 (68)
Најбрзи круга:0 (45)
Просечно поени/трка: 0.33 (2.41)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 21, 2018)
Достигнувања:

49% отклучени

(174/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christopher Willis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 10
Број на најавувања:4127
Време поминато на ГПРО:1499.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:26
Пари: $-??.???.???
Возач: Lewis Legge (137)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Yokomama
Име на тим: Tortuga Pirates
Екипен пласман:146
Поени на тимот:275.5332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-22 10 0 2 2 3 21 17 1.24 R2 5800 Yokomama $21.383.820 Задржи група
72 P-22 5 1 4 1 4 32 17 1.88 R2 932 Yokomama $7.618.990 Задржи група
71 P-22 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 904 Yokomama $6.501.326 Задржи група
70 P-22 14 1 1 1 1 14 17 0.82 - 426 Yokomama $18.634.096 Задржи група
69 A-2 2 6 12 3 2 108 17 6.35 F 811 Pipirelli $12.983.726 Промовиран
68 A-2 6 2 3 0 0 45 17 2.65 F 855 Pipirelli $37.558.265 Задржи група
67 A-2 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 3480 Pipirelli $4.936.798 Задржи група
66 A-2 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2298 Pipirelli $1.471.512 Задржи група
65 R-99 1 11 15 8 12 147 17 8.65 W 1576 Pipirelli $13.794.105 Промовиран
64 R-99 2 7 10 1 8 100 13 7.69 - 5948 Pipirelli $-39.228.136 Задржи група
58-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-33 36 0 0 0 0 0 0 - - 11402 Pipirelli $23.378.482 Пензиониран
56 P-24 36 0 0 0 0 0 10 0 R1 8658 Yokomama $56.656.606 Испаднат
55 A-76 1 9 14 10 10 125 17 7.35 W 781 Pipirelli $92.587.180 Промовиран
54 A-76 7 1 3 6 0 40 17 2.35 R2 1523 Pipirelli $87.517.343 Задржи група
53 A-76 14 0 1 3 0 15 17 0.88 R2 2259 Pipirelli $55.180.482 Задржи група
52 A-76 9 0 1 8 1 33 16 2.06 R2 - Pipirelli $78.720.241 Задржи група
51 A-76 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $32.636.930 Задржи група
50 R-35 1 6 12 4 2 124 17 7.29 W 1628 Pipirelli $32.469.258 Промовиран
49 A-57 29 0 0 1 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $15.189.829 Испаднат
48 A-57 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1740 Pipirelli $11.014.329 Задржи група
47 R-189 3 3 7 1 0 76 16 4.75 QF - Pipirelli $34.581.354 Промовиран
33-46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 A-44 25 0 0 0 0 1 7 0.14 R2 - Pipirelli $10.545.626 Пензиониран
31 P-8 27 0 0 0 0 5 16 0.31 QF - Badyear $15.760.173 Испаднат
30 A-56 4 0 7 11 0 53 17 3.12 SF ? Pipirelli $31.436.105 Промовиран
29 A-56 5 1 4 0 0 39 17 2.29 QF ? Pipirelli $17.640.999 Задржи група
28 A-56 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $13.328.211 Задржи група
27 A-56 22 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $9.307.568 Задржи група
26 R-26 6 3 7 5 0 69 15 4.6 QF - Pipirelli $3.724.378 Промовиран*
25 R-26 2 3 7 3 1 74 17 4.35 F ? Pipirelli $-15.035.037 Задржи група
24 R-26 11 0 0 0 0 26 16 1.62 R2 - Pipirelli $-50.724 Задржи група
23 R-26 9 0 1 0 0 28 15 1.87 R1 - Pipirelli $-23.544.934 Задржи група
22 R-69 17 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $-23.284.192 Задржи група
21 R-69 16 1 1 0 1 12 8 1.5 - - Pipirelli $-8.383.949 Задржи група