Профил на менаџерот: Marius Damian

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Marius Damian
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 10, 2010
Последна интеракција: Авг 25 2019, 11:20:13
Постови на форумот:45  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (598)
Освоени поени:0 (1148)
Победи:0 (31)
Подиуми:0 (98)
Пол-позиции:0 (53)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: - (1.92)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

36% отклучени

(125/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marius Damian Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 4
Број на најавувања:3725
Време поминато на ГПРО:1130.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во отворена врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 A-5 38 0 0 0 0 0 0 - - 11107 Pipirelli $24.521.642 Пензиониран
71 P-18 36 0 0 0 0 0 16 0 - 3998 Avonn $35.097.109 Испаднат
70 A-34 3 0 8 7 1 68 16 4.25 QF 3479 Pipirelli $84.653.883 Промовиран
69 A-34 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1271 Pipirelli $62.298.064 Задржи група
68 A-34 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1266 Pipirelli $44.618.053 Задржи група
67 A-34 33 0 0 0 0 0 15 0 R2 5196 Pipirelli $37.498.219 Задржи група
66 R-86 3 2 11 7 3 108 17 6.35 F 2544 Pipirelli $19.459.119 Промовиран
65 R-86 9 0 1 0 0 11 2 5.5 - 7362 Pipirelli $21.368.165 Задржи група
58-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-105 11 0 1 0 0 13 7 1.86 QF 8525 Pipirelli $33.027.797 Пензиониран
56 A-105 12 0 1 0 0 18 15 1.2 R1 5567 Pipirelli $45.528.437 Задржи група
55 R-25 1 10 14 15 6 132 16 8.25 W 5446 Pipirelli $52.410.633 Промовиран
50-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 P-15 34 0 0 0 0 0 17 0 - 487 Yokomama $15.801.961 Спец пот
48 A-18 4 1 6 1 1 72 17 4.24 SF 592 Pipirelli $68.917.546 Промовиран
47 A-18 7 0 4 0 0 52 17 3.06 R2 571 Pipirelli $78.096.653 Задржи група
46 A-18 4 2 5 0 1 56 17 3.29 QF ? Pipirelli $87.345.339 Задржи група
45 A-18 8 1 2 0 1 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $56.063.687 Задржи група
44 R-34 3 1 6 10 2 77 17 4.53 F ? Pipirelli $44.817.618 Промовиран
43 R-34 12 0 2 2 0 26 14 1.86 SF - Pipirelli $-5.646.690 Задржи група
42 A-86 18 0 0 0 0 5 13 0.38 - - Pipirelli $-1.820.592 Испаднат
41 P-19 28 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Avonn $13.690.246 Испаднат
40 P-19 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 318 Dunnolop $6.733.418 Задржи група
39 A-54 1 8 12 6 9 115 17 6.76 W 420 Pipirelli $78.313.076 Промовиран
38 A-54 16 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 627 Pipirelli $47.635.232 Задржи група
37 A-54 7 0 3 0 0 29 17 1.71 R1 ? Pipirelli $51.029.159 Задржи група
36 A-54 23 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Pipirelli $7.520.671 Задржи група
35 P-4 32 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Yokomama $26.693.509 Испаднат
34 A-47 4 1 5 0 2 65 17 3.82 SF 394 Pipirelli $95.330.622 Промовиран
33 A-47 19 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $69.796.981 Задржи група
32 A-47 5 1 5 1 0 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $61.946.187 Задржи група
31 A-47 6 1 4 0 0 39 16 2.44 R1 - Pipirelli $55.317.666 Задржи група
30 A-47 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 515 Pipirelli $62.030.461 Задржи група
29 A-47 14 0 0 0 0 13 17 0.76 SF ? Pipirelli $74.170.061 Задржи група
28 A-47 9 0 1 0 0 16 17 0.94 QF 565 Pipirelli $48.103.585 Задржи група
27 A-47 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $48.312.357 Задржи група
26 A-47 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 788 Pipirelli $35.694.608 Задржи група
25 R-202 3 3 6 4 0 69 17 4.06 R1 1668 Pipirelli $37.202.960 Промовиран
24 R-202 19 0 0 0 1 3 17 0.18 QF ? Pipirelli $-4.971.422 Задржи група
23 R-202 9 0 1 0 0 22 16 1.38 R2 - Pipirelli $-1.956.190 Задржи група
22 R-202 25 0 0 0 1 0 10 0 - - Pipirelli $-5.760.937 Задржи група