Профил на менаџерот: Paweł Otworowski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paweł Otworowski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 13, 2010
Последна интеракција: Вчера во 22:04:59
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (1079)
Освоени поени:12 (2115)
Победи:0 (66)
Подиуми:1 (185)
Пол-позиции:0 (71)
Најбрзи круга:0 (75)
Просечно поени/трка: 1.5 (1.96)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 2, 2011)
Достигнувања:

49% отклучени

(180/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paweł Otworowski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 5
Број на најавувања:11098
Време поминато на ГПРО:2400.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:10
Пари: $???.???.???
Возач: Ross Zwart (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Polish Racing Team II
Екипен пласман:364
Поени на тимот:104

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-70 12 0 1 0 0 16 12 1.33 R1 5508 Pipirelli $105.433.848 Задржи група
85 A-70 18 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 4316 Pipirelli $125.159.994 Задржи група
84 A-70 9 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 3644 Pipirelli $126.664.184 Задржи група
83 A-70 10 0 0 0 1 27 17 1.59 QF 1141 Pipirelli $84.006.605 Задржи група
82 A-70 9 1 1 0 0 27 17 1.59 - 4667 Pipirelli $62.092.986 Задржи група
81 A-70 11 0 0 0 0 17 15 1.13 R1 5131 Pipirelli $53.958.221 Задржи група
80 A-70 22 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4517 Pipirelli $56.408.077 Задржи група
79 A-70 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 6147 Pipirelli $45.192.575 Задржи група
78 P-13 31 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 5259 Badyear $41.469.565 Испаднат
77 A-23 1 4 13 5 5 106 16 6.62 SF 3714 Pipirelli $108.835.172 Промовиран
76 A-23 6 0 4 0 1 33 16 2.06 R1 4949 Pipirelli $135.173.575 Задржи група
75 A-23 12 0 0 0 1 17 16 1.06 R2 5044 Pipirelli $108.837.595 Задржи група
74 A-23 15 0 1 0 0 11 16 0.69 QF 5863 Pipirelli $66.620.253 Задржи група
73 P-1 40 0 0 0 0 0 16 0 - 6195 Pipirelli $67.036.129 Испаднат
72 M-1 29 0 0 0 0 2 15 0.13 - 5401 Dunnolop $-13.147.291 Испаднат
71 M-1 17 0 0 0 0 6 14 0.43 R1 5253 Contimental $39.709.041 Задржи група
70 M-1 25 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 3469 Contimental $44.063.799 Задржи група
69 M-1 8 1 2 0 0 27 17 1.59 R1 253 Dunnolop $81.954.702 Задржи група
68 M-1 25 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 5462 Dunnolop $76.807.312 Задржи група
67 M-1 20 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 6037 Dunnolop $130.269.883 Задржи група
66 P-4 3 5 8 1 3 83 17 4.88 QF 627 Contimental $113.768.827 Промовиран
65 P-4 8 0 2 0 0 29 17 1.71 R1 1511 Contimental $119.646.723 Задржи група
64 P-4 10 0 0 0 0 15 16 0.94 QF 2056 Dunnolop $124.908.233 Задржи група
63 A-84 1 12 16 15 10 148 17 8.71 W 585 Pipirelli $131.199.904 Промовиран
62 A-84 6 0 4 2 1 44 16 2.75 R2 5181 Pipirelli $100.923.245 Задржи група
61 P-9 40 0 0 0 0 0 17 0 - 7381 Pipirelli $94.979.736 Испаднат
60 M-3 40 0 0 0 0 0 17 0 - 5805 Pipirelli $53.279.642 Испаднат
59 P-11 2 2 6 1 2 77 17 4.53 QF 102 Contimental $26.960.611 Промовиран
58 P-11 8 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 312 Dunnolop $47.915.882 Задржи група
57 P-11 19 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 533 Dunnolop $50.883.014 Задржи група
56 P-11 8 2 3 0 2 31 17 1.82 - 824 Contimental $37.876.652 Задржи група
55 A-81 1 7 15 10 7 137 17 8.06 W 396 Pipirelli $75.257.071 Промовиран
54 A-81 4 2 6 1 1 64 17 3.76 W 1183 Pipirelli $61.057.255 Задржи група
53 A-81 8 1 2 0 0 30 17 1.76 QF 6544 Pipirelli $66.734.185 Задржи група
52 A-81 6 0 2 0 1 25 17 1.47 - ? Pipirelli $37.070.963 Задржи група
51 A-81 15 1 1 0 1 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $45.397.249 Задржи група
50 P-23 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Contimental $-5.905.571 Испаднат
49 P-23 18 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 580 Contimental $80.928.989 Задржи група
48 A-60 2 4 10 9 2 101 17 5.94 W ? Pipirelli $100.394.131 Промовиран
47 A-60 4 1 4 0 2 52 17 3.06 SF ? Pipirelli $99.931.761 Задржи група
46 A-60 6 1 3 0 1 40 17 2.35 R1 ? Pipirelli $55.552.939 Задржи група
45 A-60 11 0 1 0 0 17 17 1 SF ? Pipirelli $37.126.977 Задржи група
44 P-24 30 0 0 0 1 4 17 0.24 - ? Avonn $56.011.279 Испаднат
43 P-24 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Avonn $57.099.426 Задржи група
42 P-24 16 0 2 0 0 14 15 0.93 R1 - Avonn $87.213.056 Задржи група
41 P-24 5 1 5 1 8 54 17 3.18 QF ? Dunnolop $89.233.646 Задржи група
40 P-24 21 0 1 0 0 11 17 0.65 - 363 Avonn $96.889.409 Задржи група
39 A-53 2 4 11 11 5 99 17 5.82 F ? Pipirelli $128.343.585 Промовиран
38 A-53 4 1 4 0 1 41 17 2.41 R1 ? Pipirelli $72.022.913 Задржи група
37 A-53 11 2 2 0 1 24 17 1.41 R2 1149 Pipirelli $52.955.137 Задржи група
36 P-15 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $12.905.598 Испаднат
35 A-80 2 2 9 0 3 85 17 5 F 706 Pipirelli $37.356.185 Промовиран
34 P-4 11 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 ? Yokomama $-18.302.657 Испаднат
33 P-4 22 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 ? Yokomama $13.340.758 Задржи група
32 M-1 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $17.765.984 Испаднат
31 P-15 5 1 5 0 3 57 17 3.35 F ? Dunnolop $17.403.985 Промовиран*
30 P-15 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 200 Yokomama $34.044.722 Задржи група
29 P-15 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Yokomama $22.885.219 Задржи група
28 A-59 1 4 10 0 4 100 17 5.88 SF ? Pipirelli $57.156.674 Промовиран
27 A-59 12 0 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $37.539.859 Задржи група
26 R-12 1 6 11 11 3 114 17 6.71 W 992 Pipirelli $29.305.867 Промовиран
25 R-12 5 1 4 3 1 45 17 2.65 QF 1799 Pipirelli $-19.716.630 Задржи група
24 R-12 9 0 1 0 0 17 17 1 QF 1924 Pipirelli $-11.918.899 Задржи група
23 R-12 6 0 4 0 1 36 17 2.12 R2 ? Pipirelli $-17.663.836 Задржи група
22 R-12 9 0 3 1 0 40 13 3.08 - - Pipirelli $-15.244.252 Задржи група