Профил на менаџерот: Andre Cherkasoff

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andre Cherkasoff
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 21, 2010
Последна интеракција: Вчера во 21:08:04
Постови на форумот:46  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1028)
Освоени поени:0 (1411)
Победи:0 (43)
Подиуми:0 (110)
Пол-позиции:0 (48)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: - (1.37)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 2, 2010)
Достигнувања:

41% отклучени

(150/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andre Cherkasoff Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 7
Број на најавувања:12989
Време поминато на ГПРО:3560.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Vincenzo Alboreto (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:42
Гуми: blank
Име на тим: Midland F1 Team
Екипен пласман:212
Поени на тимот:0

Спонзори

Time Warning (A34) - 19 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 P-10 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 822 Avonn $77.626.492 Задржи група
81 A-34 1 4 11 2 7 105 17 6.18 W 586 Pipirelli $128.930.260 Промовиран
80 A-34 11 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 1569 Pipirelli $55.260.603 Задржи група
79 A-34 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3664 Pipirelli $26.779.017 Задржи група
78 P-14 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4848 Pipirelli $14.421.243 Испаднат
77 M-2 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 3149 Yokomama $-2.333.376 Испаднат
76 M-2 25 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 2054 Badyear $12.655.699 Задржи група
75 M-2 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 290 Contimental $26.256.316 Задржи група
74 M-2 19 1 1 0 1 10 17 0.59 - 5113 Contimental $59.906.985 Задржи група
73 P-19 3 0 3 1 1 51 17 3 SF 123 Dunnolop $45.498.731 Промовиран
72 P-19 16 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 382 Yokomama $47.284.531 Задржи група
71 P-19 22 0 1 1 0 8 17 0.47 R1 867 Yokomama $79.555.399 Задржи група
70 A-12 1 5 13 12 2 119 17 7 F 957 Pipirelli $98.608.160 Промовиран
69 A-12 9 1 3 0 0 33 17 1.94 R1 877 Pipirelli $74.476.008 Задржи група
68 A-12 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1762 Pipirelli $60.969.324 Задржи група
67 A-12 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 3540 Pipirelli $16.976.067 Задржи група
66 P-15 21 0 1 0 1 10 17 0.59 QF 5010 Dunnolop $-6.598.928 Испаднат
65 P-15 22 0 0 0 1 4 17 0.24 - 3451 Dunnolop $1.143.080 Задржи група
64 P-15 17 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 5273 Dunnolop $62.474.912 Задржи група
63 A-37 3 5 8 7 1 81 17 4.76 QF 993 Pipirelli $146.333.598 Промовиран
62 A-37 6 1 2 1 0 37 16 2.31 QF 3960 Pipirelli $119.667.726 Задржи група
61 A-37 16 0 0 1 0 4 17 0.24 R1 2624 Pipirelli $120.103.857 Задржи група
60 A-37 15 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 2150 Pipirelli $97.229.578 Задржи група
59 P-15 40 0 0 0 0 0 17 0 - 2290 Yokomama $4.112.527 Испаднат
58 M-5 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1314 Yokomama $11.747.208 Испаднат
57 M-5 6 0 3 0 2 44 17 2.59 F 4444 Dunnolop $21.420.925 Задржи група
56 M-5 8 1 2 0 0 25 17 1.47 R1 126 Contimental $27.150.450 Задржи група
55 M-5 23 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 251 Contimental $54.343.087 Задржи група
54 P-24 2 4 9 2 3 94 17 5.53 F 4016 Dunnolop $43.145.834 Промовиран
53 P-24 12 1 1 0 0 19 17 1.12 - 437 Yokomama $35.644.516 Задржи група
52 P-24 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Contimental $6.123.098 Задржи група
51 M-5 9 0 0 0 0 19 17 1.12 QF ? Dunnolop $-17.244.070 Испаднат
50 M-5 14 0 1 0 1 18 17 1.06 R2 ? Contimental $3.908.880 Задржи група
49 M-5 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Contimental $43.604.344 Задржи група
48 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Michelini $3.091.069 Испаднат
47 M-5 3 1 4 1 0 57 17 3.35 SF 24 Dunnolop $41.889.009 Промовиран
46 M-5 16 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 224 Avonn $10.019.768 Задржи група
45 M-5 17 0 1 0 1 11 17 0.65 - 304 Contimental $18.210.308 Задржи група
44 M-5 13 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 ? Badyear $14.898.604 Задржи група
43 P-18 3 4 8 7 3 75 17 4.41 SF 137 Dunnolop $53.507.613 Промовиран
42 P-18 11 1 2 0 0 16 17 0.94 - ? Avonn $61.115.224 Задржи група
41 P-18 10 0 1 0 0 18 17 1.06 - ? Avonn $45.899.330 Задржи група
40 P-18 7 0 0 2 0 34 17 2 QF 289 Avonn $51.031.441 Задржи група
39 P-18 19 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Avonn $7.561.842 Задржи група
38 P-18 21 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $42.354.659 Задржи група
37 P-18 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Dunnolop $64.339.157 Задржи група
36 A-26 3 4 5 1 4 54 17 3.18 QF ? Pipirelli $102.982.233 Промовиран
35 A-26 10 1 1 0 2 25 17 1.47 R2 488 Pipirelli $40.385.708 Задржи група
34 A-26 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $15.072.466 Задржи група
33 A-26 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $3.918.108 Задржи група
32 A-26 19 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $8.563.291 Задржи група
31 R-207 3 3 6 1 1 82 17 4.82 F 1076 Pipirelli $12.479.402 Промовиран
30 A-8 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $8.196.852 Испаднат
29 A-8 18 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $8.907.493 Задржи група
28 A-8 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $21.829.043 Задржи група
27 A-8 11 0 0 0 0 21 17 1.24 SF ? Pipirelli $11.598.284 Задржи група
26 A-8 13 0 1 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $3.019.450 Задржи група
25 A-8 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 611 Pipirelli $4.345.971 Задржи група
24 A-8 15 0 0 1 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $12.647.019 Задржи група
23 R-211 1 3 9 7 2 84 17 4.94 SF ? Pipirelli $3.774.526 Промовиран
22 R-211 7 1 3 0 0 34 10 3.4 - - Pipirelli $-14.396.775 Задржи група