Профил на менаџерот: Apostolis Goutzos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Apostolis Goutzos
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 23, 2010
Последна интеракција: Вчера во 03:50:09
Постови на форумот:49  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (1022)
Освоени поени:0 (2121)
Победи:0 (68)
Подиуми:0 (182)
Пол-позиции:0 (56)
Најбрзи круга:0 (45)
Просечно поени/трка: 0 (2.08)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 10, 2011)
Достигнувања:

51% отклучени

(186/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Apostolis Goutzos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 8
Број на најавувања:9368
Време поминато на ГПРО:5671.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Chris Galica (187)
Технички Директор: Nick Moody (121)
Екипа во целост:54
Гуми: Hancock
Име на тим: HELLENIC FORCES 13
Екипен пласман:22
Поени на тимот:31.8666

Спонзори

O3 (M5) - 24 трки
Schücho (M5) - 9 трки
New Corp (E) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 Elite 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 12 Michelini $11.167.705 Задржи група
81 M-5 3 5 9 7 2 89 17 5.24 F 34 Dunnolop $85.576.628 Промовиран
80 M-5 5 2 3 0 0 43 17 2.53 QF 48 Dunnolop $41.471.899 Задржи група
79 M-5 5 1 4 1 1 36 17 2.12 SF 155 Dunnolop $51.303.179 Задржи група
78 M-5 10 1 2 0 0 23 17 1.35 R1 148 Dunnolop $28.361.884 Задржи група
77 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 559 Pipirelli $34.036.590 Испаднат
76 Elite 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 29 Badyear $29.109.867 Задржи група
75 M-4 2 4 6 0 2 75 17 4.41 SF 32 Badyear $46.585.974 Промовиран
74 M-4 11 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 80 Badyear $29.793.717 Задржи група
73 M-4 7 0 3 0 0 28 17 1.65 R1 68 Badyear $47.227.896 Задржи група
72 M-4 5 2 4 0 1 35 17 2.06 R2 384 Badyear $91.457.434 Задржи група
71 M-4 5 2 6 0 1 59 17 3.47 F 35 Dunnolop $100.395.030 Задржи група
70 M-4 5 1 2 0 0 33 17 1.94 SF 30 Dunnolop $86.133.797 Задржи група
69 M-4 7 1 2 0 0 27 17 1.59 QF 194 Dunnolop $75.977.453 Задржи група
68 M-4 5 1 2 0 0 34 17 2 R2 509 Dunnolop $56.525.211 Задржи група
67 Elite 35 0 0 0 0 0 17 0 - 700 Pipirelli $36.164.338 Испаднат
66 Elite 19 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 17 Bridgerock $10.053.209 Задржи група
65 M-5 1 4 8 5 2 88 17 5.18 R2 13 Dunnolop $43.713.145 Промовиран
64 M-5 6 1 3 0 0 30 17 1.76 F 83 Contimental $48.253.789 Задржи група
63 M-5 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 44 Dunnolop $56.406.778 Задржи група
62 M-5 20 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 60 Dunnolop $53.802.111 Задржи група
61 M-5 14 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 1273 Dunnolop $54.360.730 Задржи група
60 P-21 1 4 11 2 4 101 17 5.94 F 480 Dunnolop $90.817.705 Промовиран
59 P-21 4 1 6 0 1 55 17 3.24 R2 112 Dunnolop $69.460.798 Задржи група
58 P-21 6 2 3 0 1 36 17 2.12 R1 265 Dunnolop $42.318.804 Задржи група
57 P-21 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 350 Dunnolop $18.943.263 Задржи група
56 P-21 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2660 Dunnolop $11.883.917 Задржи група
55 P-21 11 1 1 0 1 17 17 1 QF 263 Dunnolop $8.691.388 Задржи група
54 M-2 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 75 Dunnolop $9.732.669 Испаднат
53 M-2 26 0 0 0 0 3 17 0.18 - 70 Dunnolop $13.597.518 Задржи група
52 M-2 9 0 1 0 1 23 17 1.35 QF 36 Dunnolop $9.563.188 Задржи група
51 Elite 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Bridgerock $-1.941.608 Испаднат
50 Elite 9 0 0 0 0 21 17 1.24 QF 6 Bridgerock $17.093.367 Задржи група
49 Elite 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 11 Dunnolop $31.946.975 Задржи група
48 Elite 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 11 Dunnolop $19.592.208 Задржи група
47 Elite 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 7 Michelini $9.530.597 Задржи група
46 M-2 1 5 14 4 0 118 17 6.94 SF ? Dunnolop $80.528.703 Промовиран
45 M-2 8 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 ? Dunnolop $31.820.433 Задржи група
44 M-2 28 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Avonn $38.591.511 Задржи група
43 M-2 11 0 2 0 0 22 17 1.29 SF 45 Avonn $13.970.756 Задржи група
42 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $8.018.325 Испаднат
41 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $26.979.237 Задржи група
40 Elite 9 1 2 4 4 31 17 1.82 QF 8 Hancock $17.793.975 Задржи група
39 M-2 2 3 10 4 2 93 17 5.47 F 18 Avonn $67.352.126 Промовиран
38 M-2 5 0 2 0 0 45 17 2.65 QF ? Yokomama $62.790.727 Задржи група
37 M-2 4 1 3 0 2 46 17 2.71 QF 49 Dunnolop $49.426.673 Задржи група
36 M-2 5 0 2 0 1 32 17 1.88 R2 ? Dunnolop $33.865.449 Задржи група
35 M-2 6 1 5 0 1 41 17 2.41 R2 23 Dunnolop $93.306.100 Задржи група
34 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 291 Pipirelli $50.712.955 Испаднат
33 M-3 3 1 4 4 1 60 17 3.53 W ? Dunnolop $58.072.316 Промовиран
32 M-3 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 49 Yokomama $49.768.984 Задржи група
31 M-3 5 0 2 3 0 40 17 2.35 SF 35 Badyear $47.739.453 Задржи група
30 M-3 7 0 2 1 0 24 17 1.41 R2 46 Badyear $74.031.188 Задржи група
29 P-11 1 8 11 7 6 112 17 6.59 F ? Badyear $110.253.251 Промовиран
28 P-11 7 0 3 6 0 30 17 1.76 QF ? Yokomama $98.236.817 Задржи група
27 P-11 6 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 117 Dunnolop $103.587.688 Задржи група
26 A-42 1 6 14 2 7 120 17 7.06 W ? Pipirelli $89.969.473 Промовиран
25 A-42 5 0 2 0 2 48 17 2.82 SF ? Pipirelli $45.405.479 Задржи група
24 R-89 1 8 15 6 1 132 17 7.76 W 725 Pipirelli $29.897.810 Промовиран
23 R-89 3 1 7 0 0 74 16 4.62 QF - Pipirelli $-22.509.227 Задржи група
22 R-89 15 0 0 0 0 5 3 1.67 - - Pipirelli $6.996.399 Задржи група