Профил на менаџерот: Cristian Barzola

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cristian Barzola
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 25, 2010
Последна интеракција: Мар 12 2015, 17:58:15
Постови на форумот:19  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (240)
Освоени поени:0 (513)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (41)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (2.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cristian Barzola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 8
Број на најавувања:1541
Време поминато на ГПРО:314.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-85 35 0 0 0 0 0 9 0 - - Pipirelli $-30.019.745 Пензиониран
37 R-325 2 6 9 0 0 90 15 6 SF - Pipirelli $18.948.633 Промовиран
36 R-325 5 1 4 0 0 52 17 3.06 QF ? Pipirelli $13.895.997 Задржи група
35 R-325 9 0 2 0 2 30 17 1.76 SF ? Pipirelli $-14.124.741 Задржи група
34 R-325 9 2 2 1 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $5.314.438 Задржи група
33 R-325 11 0 2 2 0 27 16 1.69 R1 - Pipirelli $-2.159.257 Задржи група
32 R-325 7 0 3 0 1 41 17 2.41 R2 ? Pipirelli $4.953.711 Задржи група
31 R-325 17 0 0 0 0 7 8 0.88 - - Pipirelli $-3.787.297 Задржи група
30 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-98 6 0 2 2 0 37 13 2.85 R2 - Pipirelli $6.475.103 Задржи група
28 R-98 13 0 1 0 1 12 16 0.75 R2 - Pipirelli $17.781.661 Задржи група
27 R-98 7 0 3 0 0 38 17 2.24 QF 2071 Pipirelli $9.218.526 Задржи група
26 R-98 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $-526.381 Задржи група
25 R-98 1 2 9 1 1 88 17 5.18 QF ? Pipirelli $-8.459.957 Задржи група
24 R-98 6 2 4 0 2 43 17 2.53 SF ? Pipirelli $-10.473.327 Задржи група
23 R-98 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $-16.129.562 Задржи група
22 R-98 17 0 0 0 0 4 10 0.4 - - Pipirelli $-6.305.091 Задржи група