Профил на менаџерот: Dmitry Shevel

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Dmitry Shevel
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 30, 2010
Последна интеракција: Денес во 11:03:59
Постови на форумот:880  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (939)
Освоени поени:0 (3104)
Победи:0 (147)
Подиуми:0 (283)
Пол-позиции:0 (100)
Најбрзи круга:0 (91)
Просечно поени/трка: 0 (3.31)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 21, 2011)
Достигнувања:

68% отклучени

(252/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dmitry Shevel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:lew111s

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 10
Број на најавувања:22595
Време поминато на ГПРО:7696 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Jonathan Craft (156)
Технички Директор: Gabriele Provera (123)
Екипа во целост:36
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Black Supernova
Екипен пласман:79
Поени на тимот:276.0667

Спонзори

Aldy (M2) - 25 трки
Singapore Flylines (E) - 11 трки
SunBlock Data Systems (M1) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Dmitry Shevel (Последна обнова: Јул 11 2019, 16:34:29)
I came back and follow you... :D