Профил на менаџерот: Paulo Neves

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Paulo Neves
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 4, 2010
Последна интеракција: Денес во 18:12:39
Постови на форумот:313  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (944)
Освоени поени:30 (1952)
Победи:3 (77)
Подиуми:3 (166)
Пол-позиции:2 (49)
Најбрзи круга:2 (48)
Просечно поени/трка: 10 (2.07)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 30, 2012)
Достигнувања:

51% отклучени

(180/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paulo Neves Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 11
Број на најавувања:24078
Време поминато на ГПРО:5119.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 7
Позиција во сезоната:1
Пари: $???.???.???
Возач: Erik Gommendy (157)
Технички Директор: Boss Walters (100)
Екипа во целост:42
Гуми: Dunnolop
Име на тим: STORM Drivers
Екипен пласман:2
Поени на тимот:158.3333

Спонзори

IMB (A79) - 23 трки
Xerocks (A79) - 15 трки
Sister (A79) - 13 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 P-7 5 2 4 1 1 41 17 2.41 R1 241 Dunnolop $103.710.471 Задржи група
76 A-79 1 10 15 5 7 145 17 8.53 W 545 Pipirelli $245.029.101 Промовиран
75 A-79 6 0 3 0 1 30 17 1.76 R2 1343 Pipirelli $197.453.352 Задржи група
74 A-79 7 0 1 0 0 38 17 2.24 QF 932 Pipirelli $237.967.547 Задржи група
73 A-79 7 1 1 2 1 22 17 1.29 R1 1252 Pipirelli $180.746.962 Задржи група
72 A-79 6 1 4 2 0 42 17 2.47 R2 967 Pipirelli $168.570.528 Задржи група
71 A-79 6 1 1 1 0 36 17 2.12 R1 1164 Pipirelli $130.828.848 Задржи група
70 A-79 7 0 1 1 1 40 17 2.35 R2 3218 Pipirelli $106.530.831 Задржи група
69 A-79 10 0 3 0 0 33 17 1.94 QF 1651 Pipirelli $65.974.593 Задржи група
68 A-79 10 0 2 0 0 24 17 1.41 QF 1045 Pipirelli $31.983.315 Задржи група
67 P-16 37 0 0 0 0 0 17 0 - 893 Pipirelli $22.986.337 Испаднат
66 P-16 9 0 3 0 1 25 17 1.47 R1 317 Yokomama $1.784.208 Задржи група
65 M-3 30 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 1626 Contimental $16.276.535 Испаднат
64 P-24 1 8 13 2 5 135 17 7.94 F 41 Dunnolop $27.572.450 Промовиран
63 P-24 8 1 2 0 0 22 17 1.29 R1 2440 Yokomama $53.620.426 Задржи група
62 A-113 2 6 14 0 1 128 17 7.53 SF 500 Pipirelli $111.984.941 Промовиран
61 A-113 9 0 2 0 0 31 17 1.82 SF 1185 Pipirelli $78.115.647 Задржи група
60 A-113 6 0 3 0 0 47 17 2.76 R2 978 Pipirelli $68.936.504 Задржи група
59 A-113 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1526 Pipirelli $28.285.184 Задржи група
58 P-24 35 0 0 0 0 0 17 0 - 792 Avonn $3.762.995 Испаднат
57 P-24 18 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 577 Contimental $5.475.951 Задржи група
56 P-24 6 3 6 2 6 57 17 3.35 SF 2195 Contimental $8.544.627 Задржи група
55 M-2 28 0 0 0 1 3 17 0.18 - 407 Dunnolop $13.814.299 Испаднат
54 P-25 3 3 7 0 2 83 17 4.88 R2 55 Dunnolop $13.185.330 Промовиран
53 P-25 7 0 1 0 0 24 17 1.41 R1 184 Dunnolop $11.462.378 Задржи група
52 P-25 10 1 1 0 0 15 17 0.88 R2 313 Dunnolop $76.097.007 Задржи група
51 A-124 1 12 14 1 11 134 17 7.88 F 382 Pipirelli $108.853.245 Промовиран
50 A-124 4 2 7 1 1 69 17 4.06 - 709 Pipirelli $41.347.685 Задржи група
49 A-124 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $72.690.377 Задржи група
48 A-124 11 2 2 0 0 20 17 1.18 - ? Pipirelli $8.717.880 Задржи група
47 A-124 8 1 3 0 0 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $7.333.598 Задржи група
46 P-9 34 0 0 0 0 0 17 0 - 452 Avonn $5.960.196 Испаднат
45 P-9 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Avonn $9.359.999 Задржи група
44 P-9 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 271 Avonn $9.615.615 Задржи група
43 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - 498 Avonn $26.689.322 Испаднат
42 M-2 27 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 143 Avonn $13.169.810 Задржи група
41 M-2 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 149 Avonn $6.170.336 Задржи група
40 M-2 13 0 1 2 0 17 17 1 SF 77 Avonn $8.605.514 Задржи група
39 M-2 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 111 Avonn $14.241.121 Задржи група
38 M-2 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 97 Dunnolop $6.146.212 Задржи група
37 M-2 25 0 0 0 0 2 17 0.12 - 122 Yokomama $31.620.541 Задржи група
36 P-5 1 7 14 4 5 128 17 7.53 W 35 Dunnolop $47.244.564 Промовиран
35 P-5 8 1 2 0 0 31 17 1.82 R1 145 Yokomama $14.660.640 Задржи група
34 M-2 37 0 0 0 0 0 17 0 - 374 Pipirelli $43.352.755 Испаднат
33 M-2 8 1 2 1 0 33 17 1.94 SF ? Dunnolop $7.818.404 Задржи група
32 M-2 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 78 Yokomama $11.507.144 Задржи група
31 M-2 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 99 Yokomama $7.433.414 Задржи група
30 P-13 1 4 9 7 1 99 17 5.82 F 47 Badyear $35.217.179 Промовиран
29 P-13 14 0 0 1 0 15 17 0.88 - ? Yokomama $18.817.925 Задржи група
28 A-60 2 5 9 10 0 93 17 5.47 SF ? Pipirelli $78.578.874 Промовиран
27 A-60 9 0 1 1 0 27 17 1.59 R2 490 Pipirelli $39.649.410 Задржи група
26 A-60 9 1 2 0 0 29 17 1.71 SF 562 Pipirelli $44.334.574 Задржи група
25 R-200 3 1 6 2 0 64 17 3.76 W ? Pipirelli $29.943.331 Промовиран
24 R-200 9 0 2 1 0 26 17 1.53 R1 1838 Pipirelli $-1.049.390 Задржи група
23 R-200 12 0 0 0 0 13 17 0.76 QF ? Pipirelli $4.753.889 Задржи група
22 R-200 21 0 0 0 0 1 6 0.17 - - Pipirelli $2.345.869 Задржи група