Профил на менаџерот: Andrew Bannister

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andrew Bannister
Држава: Ирска
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 8, 2010
Последна интеракција: Јул 3 2012, 18:32:54
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (33)
Освоени поени:0 (63)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (4)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(7/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andrew Bannister Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 3
Број на најавувања:426
Време поминато на ГПРО:51.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
30-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-58 34 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $25.652.000 Задржи група
28 R-58 30 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $26.015.000 Задржи група
27 R-58 23 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $32.454.739 Задржи група
26 R-58 7 0 3 0 0 37 16 2.31 SF - Pipirelli $-9.929.367 Задржи група
25 R-58 9 0 1 0 0 26 14 1.86 - - Pipirelli $-5.622.490 Задржи група
22 R-10 26 0 0 0 1 0 2 0 - - Pipirelli $26.780.246 Задржи група