Профил на менаџерот: Sebastian Cangaro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Sebastian Cangaro
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 14, 2010
Последна интеракција: Окт 12 2019, 01:57:47
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (780)
Освоени поени:11 (892)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0.92 (1.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(38/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastian Cangaro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 14
Број на најавувања:2929
Време поминато на ГПРО:1090.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 40
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Fernando Burti (129)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: TANDIL Racing
Екипен пласман:1266
Поени на тимот:0

Спонзори

Motorolo (A40) - 24 трки
Henkels (A40) - 12 трки
Tamyia (A40) - 10 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-40 10 0 1 0 0 15 14 1.07 R1 5756 Pipirelli $12.882.943 Задржи група
70 A-40 13 0 1 0 0 15 16 0.94 R1 3955 Pipirelli $18.157.072 Задржи група
69 A-40 10 0 1 0 0 22 15 1.47 R1 5133 Pipirelli $16.758.611 Задржи група
68 A-40 23 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 6581 Pipirelli $10.560.911 Задржи група
67 A-40 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4148 Pipirelli $7.449.676 Задржи група
66 A-40 13 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 4136 Pipirelli $5.882.601 Задржи група
65 A-40 9 0 1 0 0 33 14 2.36 R2 5854 Pipirelli $7.063.913 Задржи група
64 P-16 28 0 0 0 0 0 17 0 - 522 Yokomama $7.801.419 Испаднат
63 A-28 4 0 13 0 0 98 17 5.76 W 784 Pipirelli $31.346.115 Промовиран*
62 A-28 7 0 2 0 0 23 13 1.77 SF 6207 Pipirelli $31.254.401 Задржи група
61 A-28 6 0 1 0 0 42 17 2.47 QF 1001 Pipirelli $53.603.394 Задржи група
60 A-28 11 0 0 0 0 11 16 0.69 R2 4292 Pipirelli $38.347.538 Задржи група
59 A-28 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1557 Pipirelli $72.179.638 Задржи група
58 A-28 7 0 2 0 0 35 16 2.19 QF 4007 Pipirelli $63.340.792 Задржи група
57 A-28 18 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 4605 Pipirelli $42.592.584 Задржи група
56 A-28 18 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 4251 Pipirelli $36.241.266 Задржи група
55 A-28 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 6106 Pipirelli $22.073.883 Задржи група
54 A-28 22 0 0 0 0 2 14 0.14 R1 6504 Pipirelli $18.988.845 Задржи група
53 A-28 18 0 0 0 0 6 14 0.43 R2 6490 Pipirelli $35.901.507 Задржи група
52 A-28 17 0 0 0 0 8 13 0.62 R1 - Pipirelli $34.503.921 Задржи група
51 A-28 12 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $63.268.230 Задржи група
50 A-28 13 0 1 0 0 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $38.129.825 Задржи група
49 R-146 3 3 8 4 0 84 17 4.94 SF 2126 Pipirelli $21.044.890 Промовиран
48 A-83 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $1.705.997 Испаднат
47 A-83 24 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $4.230.692 Задржи група
46 A-83 18 0 0 0 0 7 17 0.41 - 1357 Pipirelli $14.505.507 Задржи група
45 R-403 1 3 9 1 0 100 17 5.88 QF 2215 Pipirelli $24.207.425 Промовиран
44 A-90 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1260 Pipirelli $44.467.163 Испаднат
43 A-90 10 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1049 Pipirelli $48.582.149 Задржи група
42 A-90 11 0 1 0 0 21 17 1.24 QF 1197 Pipirelli $50.128.219 Задржи група
41 A-90 17 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $54.110.104 Задржи група
40 A-90 15 0 0 0 0 7 13 0.54 R1 - Pipirelli $54.276.831 Задржи група
39 A-90 17 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $72.453.579 Задржи група
38 A-90 22 0 1 0 0 6 16 0.38 F - Pipirelli $49.219.976 Задржи група
37 A-90 19 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1303 Pipirelli $9.560.928 Задржи група
36 R-375 3 1 4 0 0 56 16 3.5 R1 - Pipirelli $10.063.419 Промовиран
35 A-56 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $2.246.277 Испаднат
34 A-56 18 0 1 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $17.705.668 Задржи група
33 A-56 19 0 0 0 0 5 14 0.36 - - Pipirelli $5.395.951 Задржи група
32 R-309 3 3 5 0 0 61 17 3.59 R1 2031 Pipirelli $11.761.477 Промовиран
31 A-47 32 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $-7.484.621 Испаднат
30 A-47 25 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $968.045 Задржи група
29 A-47 22 0 0 0 0 4 13 0.31 R1 - Pipirelli $7.776.423 Задржи група
28 R-150 4 0 4 0 1 55 16 3.44 R1 - Pipirelli $14.070.378 Промовиран*
27 R-150 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.418.464 Задржи група
26 R-150 11 0 0 0 0 20 14 1.43 R1 - Pipirelli $8.725.276 Задржи група
25 R-150 14 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 1956 Pipirelli $4.608.937 Задржи група
24 R-150 21 0 0 0 0 3 16 0.19 QF - Pipirelli $8.037.072 Задржи група
23 R-150 15 0 0 0 1 14 15 0.93 R1 - Pipirelli $1.209.291 Задржи група
22 R-150 18 0 0 0 0 4 4 1 - - Pipirelli $22.098.609 Задржи група