Профил на менаџерот: Vasilis Zoumpi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Vasilis Zoumpi
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 1, 2010
Последна интеракција: Мај 23 2022, 22:25:49
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (473)
Освоени поени:10 (757)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (52)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 0.83 (1.6)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 26, 2017)
Достигнувања:

22% отклучени

(83/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vasilis Zoumpi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 59, Трка 2
Број на најавувања:2466
Време поминато на ГПРО:460.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 37
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Sergi Fontes (125)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: PISTONHEADS racing
Екипен пласман:446
Поени на тимот:78.8664

Спонзори

Wallie (P5) - 5 трки
Stiffany (A71) - 2 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 P-5 34 0 0 0 0 0 17 0 - 462 Yokomama $25.611.784 Испаднат
85 A-71 3 1 8 4 3 97 16 6.06 W 2758 Pipirelli $58.450.325 Промовиран
84 A-71 9 0 1 0 0 31 17 1.82 R2 982 Pipirelli $40.000.566 Задржи група
83 P-23 29 0 0 0 0 0 16 0 R2 2897 Avonn $14.226.598 Испаднат
82 P-23 20 0 0 0 0 5 16 0.31 QF 2541 Yokomama $2.285.030 Задржи група
81 P-23 20 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 369 Yokomama $10.372.485 Задржи група
80 P-23 18 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 512 Yokomama $10.982.179 Задржи група
79 P-23 11 1 2 0 1 23 17 1.35 SF 4879 Yokomama $54.839.317 Задржи група
78 P-23 22 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 957 Yokomama $57.919.779 Задржи група
77 P-23 9 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 4224 Yokomama $61.782.668 Задржи група
76 P-23 18 0 1 1 0 8 17 0.47 R2 2058 Yokomama $70.109.859 Задржи група
75 A-2 1 8 13 11 6 125 17 7.35 W 714 Pipirelli $65.887.904 Промовиран
74 A-2 6 0 3 0 0 39 17 2.29 R2 2493 Pipirelli $51.941.328 Задржи група
73 A-2 7 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 1411 Pipirelli $25.040.334 Задржи група
72 P-15 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1548 Yokomama $2.405.765 Испаднат
71 A-9 5 1 6 0 4 81 17 4.76 W 680 Pipirelli $29.373.330 Промовиран*
70 A-9 11 1 3 0 0 32 17 1.88 R2 944 Pipirelli $30.433.473 Задржи група
69 A-9 5 1 3 0 1 61 17 3.59 QF 724 Pipirelli $29.069.993 Задржи група
68 A-9 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1919 Pipirelli $9.627.177 Задржи група
67 A-9 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 4359 Pipirelli $12.278.382 Задржи група
66 A-9 32 0 0 0 0 0 15 0 R2 5267 Pipirelli $7.576.580 Задржи група
65 A-9 15 0 1 0 0 9 15 0.6 - 5369 Pipirelli $14.547.982 Задржи група
64 A-9 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4554 Pipirelli $17.721.323 Задржи група
63 R-3 3 1 6 0 0 69 17 4.06 SF 3598 Pipirelli $19.836.701 Промовиран
62 R-3 10 0 0 0 1 21 17 1.24 R1 3491 Pipirelli $-849.618 Задржи група
61 R-3 6 0 0 0 0 51 17 3 SF 3544 Pipirelli $-14.024.476 Задржи група
60 R-3 19 0 0 0 0 2 14 0.14 QF 7238 Pipirelli $5.688.543 Задржи група
59 R-3 19 0 0 0 0 1 14 0.07 R2 7052 Pipirelli $12.141.619 Задржи група
23 R-63 22 0 0 0 0 2 3 0.67 R1 - Pipirelli $1.921.207 Задржи група