Профил на менаџерот: Ayman Daher

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ayman Daher
Држава: Либан
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 7, 2010
Последна интеракција: Денес во 00:42:53
Постови на форумот:776  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1122)
Освоени поени:0 (2395)
Победи:0 (77)
Подиуми:0 (212)
Пол-позиции:0 (108)
Најбрзи круга:0 (53)
Просечно поени/трка: - (2.13)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 19, 2010)
Достигнувања:

58% отклучени

(216/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ayman Daher Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:ayman.daher.90
 Twitter:Aymanhdaher
 Skype:Aymandaher81

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 1
Број на најавувања:59463
Време поминато на ГПРО:9486 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Benoit Bonanomi (164)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:42
Гуми: blank
Име на тим: Nuvolari Classics
Екипен пласман:169
Поени на тимот:0

Спонзори

Sparko (A65) - 13 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 M-3 22 0 1 0 1 9 17 0.53 R2 84 Badyear $57.796.806 Задржи група
87 P-19 3 2 8 0 1 82 17 4.82 F 139 Yokomama $83.743.847 Промовиран
86 A-65 1 10 13 6 8 138 17 8.12 W 480 Pipirelli $96.678.599 Промовиран
85 A-65 7 0 3 1 1 37 17 2.18 SF 2428 Pipirelli $55.468.158 Задржи група
84 P-20 11 0 3 0 0 18 17 1.06 R1 504 Yokomama $-7.787.161 Испаднат
83 P-20 5 0 5 1 0 60 17 3.53 R2 112 Yokomama $20.712.418 Задржи група
82 P-20 6 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 249 Yokomama $25.650.049 Задржи група
81 P-20 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 244 Yokomama $7.041.131 Задржи група
80 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 921 Pipirelli $33.110.875 Испаднат
79 M-4 22 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 223 Avonn $15.401.514 Задржи група
78 Elite 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 26 Contimental $18.492.044 Испаднат
77 Elite 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 26 Contimental $24.891.402 Задржи група
76 M-3 2 2 9 5 3 96 17 5.65 R2 23 Yokomama $66.494.972 Промовиран
75 M-3 4 1 3 0 0 36 17 2.12 - 102 Yokomama $54.337.942 Задржи група
74 M-3 15 1 1 1 1 16 17 0.94 QF 110 Dunnolop $73.732.383 Задржи група
73 M-3 11 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 298 Yokomama $112.024.897 Задржи група
72 M-3 5 0 4 1 1 54 17 3.18 SF 27 Yokomama $62.630.331 Задржи група
71 M-3 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 116 Yokomama $17.390.841 Задржи група
70 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 375 Pipirelli $48.446.110 Испаднат
69 M-5 1 2 9 4 3 99 17 5.82 W 17 Dunnolop $59.532.389 Промовиран
68 M-5 10 1 2 0 1 18 17 1.06 R2 171 Contimental $30.604.066 Задржи група
67 M-5 12 1 2 0 0 16 17 0.94 R2 133 Contimental $44.463.240 Задржи група
66 M-5 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 315 Contimental $68.340.112 Задржи група
65 P-14 1 7 12 9 9 121 17 7.12 W 43 Dunnolop $43.958.394 Промовиран
64 P-14 10 0 2 0 1 22 17 1.29 R2 244 Avonn $23.413.592 Задржи група
63 M-1 37 0 0 0 0 0 17 0 - 533 Pipirelli $39.845.823 Испаднат
62 M-1 6 0 1 1 0 36 17 2.12 SF 314 Dunnolop $32.134.088 Задржи група
61 M-1 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 47 Yokomama $46.060.995 Задржи група
60 Elite 35 0 0 0 0 0 17 0 - 362 Pipirelli $33.475.215 Испаднат
59 Elite 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 93 Contimental $13.789.826 Задржи група
58 Elite 16 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 8 Michelini $26.712.694 Задржи група
57 Elite 13 0 0 1 1 16 17 0.94 R1 9 Michelini $46.900.623 Задржи група
56 M-1 1 7 11 14 2 118 17 6.94 SF 91 Michelini $61.277.557 Промовиран
55 M-1 8 0 1 0 1 23 17 1.35 R2 45 Dunnolop $62.646.470 Задржи група
54 M-1 8 1 2 0 1 28 17 1.65 - 136 Contimental $60.361.582 Задржи група
53 P-25 1 8 14 10 6 125 17 7.35 F 49 Dunnolop $64.980.998 Промовиран
52 P-25 7 0 4 0 0 43 17 2.53 R2 ? Avonn $59.378.128 Задржи група
51 A-86 1 10 11 17 6 106 17 6.24 W 621 Pipirelli $82.082.059 Промовиран
50 A-86 6 2 2 7 1 38 17 2.24 QF 613 Pipirelli $55.017.326 Задржи група
49 A-86 11 0 2 0 0 15 17 0.88 R2 1191 Pipirelli $52.810.046 Задржи група
48 P-1 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 1390 Pipirelli $31.114.603 Испаднат
47 A-97 1 6 13 11 1 113 17 6.65 W 365 Pipirelli $53.270.084 Промовиран
46 A-97 4 1 5 2 0 56 17 3.29 R2 487 Pipirelli $24.080.131 Задржи група
45 P-8 5 1 2 1 0 41 17 2.41 QF 143 Avonn $-1.143.355 Испаднат
44 M-5 36 0 0 0 0 0 17 0 - 543 Pipirelli $40.996.506 Испаднат
43 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $51.885.550 Испаднат
42 Elite 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 14 Hancock $36.187.675 Задржи група
41 Elite 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 74 Contimental $50.283.217 Задржи група
40 Elite 17 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Badyear $28.885.933 Задржи група
39 M-5 3 1 9 4 0 81 17 4.76 SF 21 Avonn $51.510.609 Промовиран
38 M-5 11 0 1 0 0 15 17 0.88 - 153 Yokomama $44.267.571 Задржи група
37 M-5 12 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 110 Dunnolop $56.588.462 Задржи група
36 P-16 1 3 10 3 3 96 17 5.65 W 79 Yokomama $76.136.507 Промовиран
35 P-16 11 0 2 0 0 19 17 1.12 R2 139 Yokomama $49.845.041 Задржи група
34 P-16 9 1 2 0 0 18 17 1.06 R2 201 Yokomama $48.440.682 Задржи група
33 P-16 9 0 2 2 0 28 17 1.65 R1 127 Yokomama $43.857.267 Задржи група
32 P-16 10 1 2 0 0 23 17 1.35 R1 156 Yokomama $33.147.042 Задржи група
31 M-4 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $30.181.064 Испаднат
30 P-6 4 0 5 0 0 47 17 2.76 R2 ? Yokomama $20.785.580 Промовиран
29 P-6 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Yokomama $55.195.591 Задржи група
28 A-32 4 1 6 0 0 78 17 4.59 QF ? Pipirelli $109.084.387 Промовиран
27 A-32 6 1 2 1 0 36 17 2.12 QF 496 Pipirelli $75.180.888 Задржи група
26 P-12 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 412 Dunnolop $5.617.120 Испаднат
25 A-6 4 0 3 1 0 57 17 3.35 F 371 Pipirelli $60.566.712 Промовиран
24 R-235 2 6 12 5 0 112 17 6.59 F ? Pipirelli $37.128.591 Промовиран
23 R-235 7 0 4 0 1 47 17 2.76 QF 1502 Pipirelli $-5.305.080 Задржи група