Профил на менаџерот: Jakub Kołodziej

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jakub Kołodziej
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 12, 2010
Последна интеракција: Денес во 17:41:57
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (217)
Освоени поени:0 (471)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (43)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (2.17)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(71/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jakub Kołodziej Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 3
Број на најавувања:3741
Време поминато на ГПРО:755.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:27
Пари: $???.???.???
Возач: Dave Jakes (136)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Yokomama
Име на тим: Car Thieves
Екипен пласман:88
Поени на тимот:134.2664

Спонзори

Cola Cola (A9) - 7 трки
Spepsi (A9) - 23 трки
Ivory Seal (A9) - 26 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-9 1 9 14 8 8 134 17 7.88 W 700 Pipirelli $175.931.246 Промовиран
73 A-9 7 0 3 2 0 32 17 1.88 R1 2096 Pipirelli $136.615.757 Задржи група
72 A-9 9 0 1 0 1 23 17 1.35 R1 1703 Pipirelli $101.786.616 Задржи група
71 A-9 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1870 Pipirelli $78.791.467 Задржи група
70 A-9 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1679 Pipirelli $41.834.576 Задржи група
69 R-168 3 1 10 1 2 93 17 5.47 F 3563 Pipirelli $41.922.377 Промовиран
68 R-168 6 0 5 0 0 47 11 4.27 - 6636 Pipirelli $-19.604.878 Задржи група
60-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-68 24 0 0 0 0 0 0 - - 11732 Pipirelli $14.735.000 Задржи група
45-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-34 30 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Pipirelli $10.918.518 Пензиониран
43 R-144 4 3 6 1 0 65 15 4.33 QF - Pipirelli $32.129.391 Промовиран
42 R-144 5 1 3 1 0 48 16 3 QF - Pipirelli $-17.213.332 Задржи група
41 R-144 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 2978 Pipirelli $-17.444.716 Задржи група
40 R-144 15 0 0 0 0 6 2 3 - - Pipirelli $16.425.742 Задржи група
30-39 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-188 22 0 0 0 1 2 11 0.18 R2 - Pipirelli $21.603.648 Задржи група
28 R-188 24 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $10.150.943 Задржи група
25-27 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
24 R-53 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-11.377.493 Задржи група
23 R-53 21 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $9.482.695 Задржи група