Профил на менаџерот: Fernando Rees

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Fernando Rees
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 26, 2011
Последна интеракција: Сеп 30 2015, 17:01:33
Постови на форумот:286  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (266)
Освоени поени:0 (613)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: - (2.3)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 26, 2011)
Достигнувања:

31% отклучени

(110/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Rees Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:fernandorees.racing
 Twitter:fernando_rees
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 15
Број на најавувања:5144
Време поминато на ГПРО:2132.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Fernando Rees (Последна обнова: Сеп 25 2015, 16:05:46)
Please follow me on Instagram: @fernando_rees
Please follow me on Twitter: @fernando_rees
Please follow my Fan Page on Facebook: www.facebook.com/fernandorees.racing
And please visit: www.fernandorees.com


2015: Driving the #99 Aston Martin V8 Vantage of Aston Martin Racing at the FIA World Endurance Championship (FIA WEC) in LMGTE-Pro Class.
2014: Driving the #99 Aston Martin V8 Vantage of Aston Martin Racing at the FIA World Endurance Championship (FIA WEC) in LMGTE-Pro Class.
2013: Driving the #50 Corvette C6R-ZR1 of Corvette Racing / Larbre Compétition at the FIA World Endurance Championship (FIA WEC) in LMGTE-Am Class.
2012: World Champion of LMGTE-Am class in the FIA World Endurance Championship (FIA WEC), driving for Corvette Racing / Larbre Compétition.
2010: Champion of GT1 class in the European Le Mans Series Championship (ELMS), driving the Saleen S7-R for Larbre Compétition.


That's my career as a race car driver, parallel to my team manager career here. ;)