Профил на менаџерот: Fernando Rios

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando Rios
Држава: Парагвај
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 18, 2008
Последна интеракција: Денес во 16:41:53
Постови на форумот:164  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1199)
Освоени поени:56 (1749)
Победи:1 (39)
Подиуми:5 (140)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 5.09 (1.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(108/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Rios Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 9
Број на најавувања:6139
Време поминато на ГПРО:2346.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:4
Пари: $?.???.???
Возач: Ayrton Perera (147)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HRT - Hispania Racing Team
Екипен пласман:55
Поени на тимот:280.2003

Спонзори

GUSPLM Solutions (A49) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-49 8 1 3 0 1 35 17 2.06 R1 1147 Pipirelli $11.852.985 Задржи група
85 A-49 21 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 3174 Pipirelli $3.427.983 Задржи група
84 P-13 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 378 Dunnolop $8.206.736 Испаднат
83 A-74 3 1 9 0 5 78 17 4.59 F 851 Pipirelli $50.380.277 Промовиран
82 A-74 6 0 1 0 0 26 17 1.53 QF 3420 Pipirelli $24.077.440 Задржи група
81 R-78 2 6 14 4 8 120 16 7.5 F 4245 Pipirelli $29.602.596 Промовиран
80 A-2 22 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 4383 Pipirelli $-5.355.623 Испаднат
79 A-2 23 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5848 Pipirelli $9.749.879 Задржи група
78 A-2 23 0 1 0 0 6 15 0.4 R1 6466 Pipirelli $13.236.672 Задржи група
77 A-2 23 0 0 0 0 4 13 0.31 R1 6749 Pipirelli $27.976.935 Задржи група
76 A-2 21 0 0 0 0 3 9 0.33 - 7668 Pipirelli $25.140.260 Задржи група
75 A-2 16 0 1 0 0 7 12 0.58 R2 6398 Pipirelli $5.907.265 Задржи група
74 A-2 28 0 0 0 0 0 11 0 R1 6930 Pipirelli $32.190.718 Задржи група
73 A-2 26 0 0 0 0 0 15 0 R2 5215 Pipirelli $5.571.244 Задржи група
72 A-2 33 0 0 0 0 0 13 0 R1 6317 Pipirelli $16.046.648 Задржи група
71 A-2 25 0 0 0 0 0 12 0 R1 6471 Pipirelli $23.533.995 Задржи група
70 A-2 5 0 1 0 0 49 14 3.5 R2 5584 Pipirelli $28.887.799 Задржи група
69 A-2 14 0 1 0 0 12 13 0.92 QF 6193 Pipirelli $24.081.680 Задржи група
68 P-4 38 0 0 0 0 0 16 0 R1 4429 Yokomama $-14.898.054 Испаднат
67 A-26 4 2 6 1 1 46 15 3.07 QF 6339 Pipirelli $21.190.884 Промовиран
66 A-26 17 0 0 0 0 8 13 0.62 R2 6421 Pipirelli $2.762.670 Задржи група
65 A-26 15 0 1 0 0 6 11 0.55 R2 6833 Pipirelli $8.121.723 Задржи група
64 A-26 15 0 0 0 0 5 13 0.38 R1 6382 Pipirelli $17.919.312 Задржи група
63 A-26 7 1 3 1 1 38 13 2.92 R1 6222 Pipirelli $16.263.260 Задржи група
62 A-26 17 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 6785 Pipirelli $15.375.380 Задржи група
61 A-26 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 2085 Pipirelli $22.223.315 Задржи група
60 A-26 29 0 0 0 0 0 12 0 R1 7152 Pipirelli $15.484.794 Задржи група
59 A-26 22 0 0 0 0 2 12 0.17 QF 7257 Pipirelli $8.203.482 Задржи група
58 A-26 12 1 2 0 2 25 15 1.67 R1 6568 Pipirelli $8.342.535 Задржи група
57 A-26 20 0 0 0 0 0 10 0 R1 7749 Pipirelli $4.102.686 Задржи група
56 A-26 13 0 0 0 0 11 17 0.65 SF 1704 Pipirelli $20.205.546 Задржи група
55 A-26 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1969 Pipirelli $30.933.592 Задржи група
54 R-98 4 0 5 0 0 73 15 4.87 SF 6371 Pipirelli $20.813.901 Промовиран
53 A-63 18 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 8055 Pipirelli $-1.465.075 Испаднат
52 A-63 17 0 0 0 0 6 15 0.4 QF - Pipirelli $26.784.047 Задржи група
51 A-63 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $20.550.704 Задржи група
50 A-63 11 0 1 0 0 16 14 1.14 R1 - Pipirelli $34.178.911 Задржи група
49 A-63 17 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $53.160.082 Задржи група
48 R-294 1 4 12 10 0 107 17 6.29 SF ? Pipirelli $51.030.973 Промовиран
47 A-90 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $1.840.782 Испаднат
46 A-90 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1435 Pipirelli $2.009.841 Задржи група
45 R-337 4 1 6 0 0 57 14 4.07 QF - Pipirelli $6.483.924 Промовиран
44 A-112 28 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-19.554.906 Испаднат
43 A-112 14 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $10.858.183 Задржи група
42 A-112 25 0 0 0 0 5 16 0.31 - - Pipirelli $8.724.044 Задржи група
41 R-165 2 5 8 4 0 76 15 5.07 R2 - Pipirelli $24.965.539 Промовиран
40 A-90 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $796.336 Испаднат
39 A-90 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $35.428.619 Задржи група
38 A-90 17 0 0 0 1 11 15 0.73 R1 - Pipirelli $47.190.992 Задржи група
37 A-90 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $30.996.116 Задржи група
36 R-373 2 1 7 2 0 75 17 4.41 R2 2023 Pipirelli $29.383.762 Промовиран
35 A-23 31 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-7.836.892 Испаднат
34 R-272 3 3 6 2 0 71 17 4.18 R1 ? Pipirelli $27.317.115 Промовиран
33 A-52 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1016 Pipirelli $6.423.429 Испаднат
32 R-320 2 2 9 0 1 89 17 5.24 W 1445 Pipirelli $25.065.961 Промовиран
31 R-320 7 1 2 0 0 44 17 2.59 QF ? Pipirelli $11.805.159 Задржи група
30 A-62 32 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-17.804.194 Испаднат
29 A-62 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $12.090.773 Задржи група
28 R-264 3 1 3 1 0 67 17 3.94 QF 1096 Pipirelli $30.950.162 Промовиран
27 A-60 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $3.543.975 Испаднат
26 A-60 17 0 0 0 0 10 15 0.67 R1 - Pipirelli $9.168.127 Задржи група
25 A-60 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $7.632.746 Задржи група
24 A-60 25 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 - Pipirelli $4.838.421 Задржи група
23 A-60 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $8.051.313 Задржи група
22 R-10 3 3 7 0 1 72 17 4.24 QF ? Pipirelli $4.962.478 Промовиран
21 A-20 23 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $-1.232.166 Испаднат
20 R-72 4 1 4 0 0 68 17 4 QF 1678 Pipirelli $2.607.063 Промовиран
19 A-55 34 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-8.285.968 Испаднат
18 R-56 4 1 4 0 0 53 15 3.53 R1 - Pipirelli $2.109.653 Промовиран
17 A-50 32 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-6.858.869 Испаднат
16 R-169 3 2 5 6 0 85 17 5 R2 ? blank $13.079.419 Промовиран
15 A-5 32 0 0 0 0 2 13 0.15 - - blank $-777.239 Испаднат
14 R-25 4 0 6 0 0 52 17 3.06 - ? blank $6.360.602 Промовиран
13 R-25 5 0 5 0 0 65 16 4.06 - - blank $-4.417.606 Задржи група
12 R-25 12 0 0 0 0 14 17 0.82 - ? blank $-18.906.905 Задржи група
11 A-12 26 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $-9.835.541 Испаднат
10 R-9 14 1 1 1 3 16 17 0.94 - ? blank $5.076.416 Промовиран*
9 R-9 31 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $-6.869.055 Задржи група
8 R-9 37 0 0 0 0 0 7 0 - - blank $-4.723.145 Задржи група