Профил на менаџерот: Dzintars Bušs

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dzintars Bušs
Држава: Латвија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 21, 2008
Последна интеракција: Мај 30 2019, 12:57:44
Постови на форумот:41  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1028)
Освоени поени:0 (1793)
Победи:0 (37)
Подиуми:0 (151)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (67)
Просечно поени/трка: - (1.74)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 27, 2009)
Достигнувања:

37% отклучени

(130/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dzintars Bušs Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 12
Број на најавувања:8080
Време поминато на ГПРО:1490.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71-78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 A-7 37 0 0 0 0 0 8 0 R1 7993 Pipirelli $12.360.248 Пензиониран
69 A-7 32 0 0 0 0 0 15 0 R1 5248 Pipirelli $1.292.889 Задржи група
68 A-7 21 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5428 Pipirelli $27.939.822 Задржи група
67 A-7 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 5808 Pipirelli $8.894.760 Задржи група
66 A-7 29 0 0 0 0 0 17 0 - 3932 Pipirelli $10.662.491 Задржи група
65 A-7 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 3921 Pipirelli $8.589.490 Задржи група
64 A-7 19 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 5926 Pipirelli $19.144.307 Задржи група
63 A-7 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 2575 Pipirelli $18.604.501 Задржи група
62 A-7 6 0 5 2 4 48 17 2.82 R1 806 Pipirelli $7.639.308 Задржи група
61 A-7 5 1 4 0 7 50 17 2.94 SF 997 Pipirelli $25.918.280 Задржи група
60 A-7 6 1 3 3 3 51 17 3 SF 1971 Pipirelli $31.913.944 Задржи група
59 A-7 5 1 5 3 3 60 17 3.53 SF 1506 Pipirelli $34.792.392 Задржи група
58 P-1 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 4969 Pipirelli $14.467.058 Испаднат
57 A-50 1 6 12 7 0 107 17 6.29 W 985 Pipirelli $39.866.604 Промовиран
56 A-50 4 0 3 0 1 56 17 3.29 SF 1052 Pipirelli $22.776.592 Задржи група
55 A-50 8 0 2 0 2 32 17 1.88 QF 1413 Pipirelli $35.666.030 Задржи група
54 A-50 10 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 1878 Pipirelli $7.479.120 Задржи група
53 P-18 38 0 0 0 0 0 16 0 - 3900 Pipirelli $5.265.511 Испаднат
52 A-63 2 2 9 0 2 83 16 5.19 R1 - Pipirelli $9.874.933 Промовиран
51 A-63 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1063 Pipirelli $9.774.047 Задржи група
50 A-63 13 0 0 0 1 16 15 1.07 QF - Pipirelli $13.744.723 Задржи група
49 P-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $10.518.867 Испаднат
48 A-22 2 1 4 0 1 58 17 3.41 W 599 Pipirelli $27.059.624 Промовиран
47 A-22 8 1 2 0 2 35 17 2.06 SF 625 Pipirelli $8.365.649 Задржи група
46 A-22 4 2 7 1 4 69 17 4.06 SF ? Pipirelli $28.960.606 Задржи група
45 A-22 5 1 5 0 0 46 17 2.71 SF ? Pipirelli $91.848.381 Задржи група
44 A-22 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $38.588.887 Задржи група
43 R-300 2 2 9 3 1 96 16 6 W - Pipirelli $19.627.971 Промовиран
42 A-98 25 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $-14.821.023 Испаднат
41 R-412 3 0 8 2 0 70 17 4.12 R2 ? Pipirelli $15.515.918 Промовиран
40 R-412 7 0 2 0 1 38 17 2.24 F 2564 Pipirelli $43.097.405 Задржи група
39 A-33 29 0 0 0 1 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-1.843.041 Испаднат
38 P-10 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Yokomama $10.039.158 Испаднат
37 A-36 1 4 9 2 7 102 17 6 F ? Pipirelli $17.666.432 Промовиран
36 P-14 29 0 0 0 1 2 16 0.12 - - Yokomama $7.875.852 Испаднат
35 P-14 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Dunnolop $10.924.031 Задржи група
34 P-14 21 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 295 Dunnolop $21.538.801 Задржи група
33 A-51 2 4 13 0 8 109 17 6.41 F ? Pipirelli $38.976.005 Промовиран
32 A-51 8 0 2 0 0 35 16 2.19 R2 - Pipirelli $15.313.010 Задржи група
31 P-1 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $9.596.348 Испаднат
30 A-18 4 2 3 1 1 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $25.042.625 Промовиран
29 A-18 8 1 4 1 0 45 16 2.81 R1 - Pipirelli $28.693.214 Задржи група
28 A-18 13 0 0 0 1 15 17 0.88 QF 634 Pipirelli $46.267.347 Задржи група
27 A-18 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $36.280.185 Задржи група
26 A-18 15 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $35.504.440 Задржи група
25 R-7 6 0 2 2 0 41 17 2.41 SF 1732 Pipirelli $26.348.679 Промовиран
24 R-7 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1917 Pipirelli $34.300.553 Задржи група
23 R-7 11 1 2 0 0 21 14 1.5 R1 - Pipirelli $24.866.619 Задржи група
22 A-11 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-27.109.606 Испаднат
21 A-11 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 796 Pipirelli $1.409.492 Задржи група
20 A-11 6 0 3 0 3 52 17 3.06 R1 445 Pipirelli $13.018.957 Задржи група
19 P-13 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Dunnolop $-1.399.155 Испаднат
18 M-4 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $2.478.350 Испаднат
17 M-4 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $1.356.447 Задржи група
16 M-4 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $17.417.931 Задржи група
15 P-14 4 3 8 0 8 86 17 5.06 - ? blank $29.799.740 Промовиран
14 P-14 13 0 1 0 0 19 17 1.12 - ? blank $31.488.264 Задржи група
13 A-42 1 2 13 5 4 112 17 6.59 - 173 blank $21.718.069 Промовиран
12 A-42 11 0 1 0 0 17 17 1 - 324 blank $9.575.851 Задржи група
11 R-67 4 2 6 0 0 72 17 4.24 - 409 blank $8.325.318 Промовиран
10 A-5 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-7.811.357 Испаднат
9 R-52 14 0 0 0 0 10 17 0.59 - ? blank $3.257.230 Промовиран*
8 R-52 20 0 0 0 0 3 6 0.5 - - blank $-1.082.152 Задржи група