Профил на менаџерот: Jani Syrjäläinen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Jani Syrjäläinen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 21, 2008
Последна интеракција: Мај 19 2022, 09:32:54
Постови на форумот:1555  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (1333)
Освоени поени:0 (2860)
Победи:0 (112)
Подиуми:0 (257)
Пол-позиции:0 (120)
Најбрзи круга:0 (87)
Просечно поени/трка: 0 (2.15)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 9, 2008)
Достигнувања:

60% отклучени

(222/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jani Syrjäläinen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 10
Број на најавувања:31350
Време поминато на ГПРО:14337.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:30
Пари: $-??.???.???
Возач: Jenson Button (158)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Bridgerock
Име на тим: JButton Racing
Екипен пласман:385
Поени на тимот:102.5499

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jani Syrjäläinen (Последна обнова: Апр 29 2015, 02:16:43)
First ever manager to retain in Elite with noble Pirelli tires!