Профил на менаџерот: Eugenio Sanchez Cruzado

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Eugenio Sanchez Cruzado
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 8, 2011
Последна интеракција: Вчера во 21:42:05
Постови на форумот:42  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (826)
Освоени поени:36 (1618)
Победи:0 (50)
Подиуми:2 (132)
Пол-позиции:5 (62)
Најбрзи круга:2 (54)
Просечно поени/трка: 3.27 (1.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

49% отклучени

(171/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Eugenio Sanchez Cruzado Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 8
Број на најавувања:25545
Време поминато на ГПРО:6255.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 86
Позиција во сезоната:5
Пари: $-??.???.???
Возач: Ronnie Trulli (127)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Hispania MotorSport
Екипен пласман:209
Поени на тимот:190.9668

Спонзори

Computer Affiliates (A86) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-86 10 1 1 3 0 22 17 1.29 R1 3625 Pipirelli $13.486.882 Задржи група
71 A-86 10 1 1 0 1 28 17 1.65 SF 1116 Pipirelli $10.907.775 Задржи група
70 A-86 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1688 Pipirelli $7.502.296 Задржи група
69 A-86 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1920 Pipirelli $4.403.361 Задржи група
68 P-23 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3727 Pipirelli $67.615.511 Испаднат
67 A-16 3 4 7 3 6 85 17 5 SF 824 Pipirelli $17.120.162 Промовиран
66 A-16 8 0 3 0 0 34 17 2 R1 1453 Pipirelli $14.770.106 Задржи група
65 A-16 9 1 3 4 2 31 17 1.82 R2 1401 Pipirelli $9.406.838 Задржи група
64 A-16 5 0 4 2 8 49 17 2.88 SF 1086 Pipirelli $30.977.692 Задржи група
63 A-16 7 2 3 2 5 49 17 2.88 W 1243 Pipirelli $18.805.163 Задржи група
62 A-16 8 0 2 0 1 23 17 1.35 R2 1430 Pipirelli $9.549.499 Задржи група
61 R-79 3 5 7 6 1 96 17 5.65 R1 2730 Pipirelli $16.012.442 Промовиран
60 R-79 7 0 4 1 0 38 13 2.92 R1 6783 Pipirelli $-22.889.000 Задржи група
59 A-88 19 0 0 0 0 5 14 0.36 R1 6020 Pipirelli $-43.599.054 Испаднат
58 A-88 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2645 Pipirelli $12.517.544 Задржи група
57 P-22 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 992 Contimental $-8.508.604 Испаднат
56 P-22 27 0 1 0 0 6 17 0.35 - 536 Dunnolop $5.621.345 Задржи група
55 P-22 16 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 536 Contimental $6.380.263 Задржи група
54 M-4 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 205 Badyear $-7.568.647 Испаднат
53 Elite 40 0 0 0 0 0 17 0 - 818 Pipirelli $23.725.094 Испаднат
52 M-1 2 4 7 2 1 80 17 4.71 SF 25 Bridgerock $7.003.634 Промовиран
51 M-1 7 0 4 0 0 40 17 2.35 R1 24 Badyear $24.197.300 Задржи група
50 P-5 3 2 7 3 2 77 17 4.53 SF 99 Dunnolop $23.649.131 Промовиран
49 P-5 4 3 5 0 1 53 17 3.12 SF 263 Dunnolop $24.740.729 Задржи група
48 M-2 27 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 232 Contimental $36.751.291 Испаднат
47 M-2 20 0 0 0 1 11 17 0.65 R1 203 Contimental $35.521.151 Задржи група
46 M-2 26 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 151 Dunnolop $402.401 Задржи група
45 P-1 3 2 5 1 0 66 17 3.88 F 118 Avonn $21.252.193 Промовиран
44 P-1 5 0 4 0 1 48 17 2.82 R1 124 Dunnolop $18.387.002 Задржи група
43 P-1 13 0 1 0 0 13 17 0.76 - ? Avonn $6.180.317 Задржи група
42 A-98 1 9 10 13 11 118 17 6.94 W ? Pipirelli $61.757.597 Промовиран
41 A-98 5 1 3 0 2 41 17 2.41 - 1001 Pipirelli $30.662.584 Задржи група
40 A-98 6 1 4 0 0 36 17 2.12 R2 ? Pipirelli $40.728.710 Задржи група
39 A-98 6 1 3 1 1 36 17 2.12 R1 972 Pipirelli $64.532.923 Задржи група
38 R-15 1 6 12 4 3 121 17 7.12 W 1357 Pipirelli $31.791.128 Промовиран
37 R-15 7 2 4 2 2 45 17 2.65 QF ? Pipirelli $-20.838.809 Задржи група
36 A-30 26 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $7.661.294 Испаднат
35 P-16 35 0 0 0 0 0 16 0 - - Dunnolop $-6.409.149 Испаднат
34 A-43 5 1 5 0 1 51 17 3 SF ? Pipirelli $26.677.558 Промовиран*
33 A-43 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $19.836.129 Задржи група
32 A-43 14 0 1 0 2 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $20.705.307 Задржи група
31 A-43 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $11.141.077 Задржи група
30 A-43 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $35.160.268 Задржи група
29 R-108 3 2 7 10 0 82 17 4.82 QF ? Pipirelli $5.542.358 Промовиран
28 R-108 6 2 4 0 0 48 15 3.2 R1 - Pipirelli $19.753.561 Задржи група
27 R-108 19 0 0 0 0 0 17 0 R1 2381 Pipirelli $7.856.533 Задржи група
26 A-49 37 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-5.510 Испаднат
25 R-169 5 0 2 0 0 43 17 2.53 SF 1539 Pipirelli $7.291.266 Промовиран
24 R-169 9 0 1 0 0 25 10 2.5 - - Pipirelli $1.447.468 Задржи група