Профил на менаџерот: Fernando Pallas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Fernando Pallas
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 11, 2011
Последна интеракција: Денес во 01:04:09
Постови на форумот:26  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (873)
Освоени поени:1 (1197)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (95)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0.5 (1.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(103/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Pallas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 9
Број на најавувања:5794
Време поминато на ГПРО:2919.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 7
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Fernando Gené (139)
Технички Директор: James Surtees (85)
Екипа во целост:33
Гуми: Yokomama
Име на тим: QUEMADORES DE CAUCHO
Екипен пласман:30
Поени на тимот:57.9999

Спонзори

Citex (A9) - 9 трки
AXAX Group (P17) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 M-2 26 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 199 Dunnolop $21.830.256 Испаднат
76 P-17 3 1 9 2 0 78 17 4.59 QF 2035 Yokomama $49.048.167 Промовиран
75 P-17 8 0 3 0 0 27 17 1.59 R1 332 Yokomama $22.168.170 Задржи група
74 A-9 3 5 12 7 4 100 17 5.88 F 4044 Pipirelli $62.490.968 Промовиран
73 A-9 6 1 3 0 1 48 17 2.82 SF 1023 Pipirelli $48.675.711 Задржи група
72 P-12 37 0 0 0 0 0 17 0 - 686 Yokomama $-7.957.588 Испаднат
71 P-12 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - 4015 Yokomama $3.407.896 Задржи група
70 P-12 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1301 Yokomama $2.375.380 Задржи група
69 P-12 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 390 Yokomama $30.204.110 Задржи група
68 P-12 20 0 0 0 0 5 16 0.31 - 3338 Yokomama $26.707.565 Задржи група
67 A-21 4 1 7 1 0 63 17 3.71 F 1524 Pipirelli $38.567.452 Промовиран
66 A-21 13 0 1 0 0 15 16 0.94 QF 4414 Pipirelli $26.537.526 Задржи група
65 A-21 32 0 0 0 0 0 14 0 R1 5796 Pipirelli $8.872.548 Задржи група
64 A-21 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4686 Pipirelli $3.298.363 Задржи група
63 A-21 11 0 1 0 0 16 15 1.07 QF 5226 Pipirelli $1.651.911 Задржи група
62 A-21 7 1 5 2 1 47 17 2.76 QF 4111 Pipirelli $8.187.506 Задржи група
61 A-21 6 1 3 0 1 44 17 2.59 R1 1677 Pipirelli $42.010.624 Задржи група
60 A-21 14 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 5130 Pipirelli $24.795.867 Задржи група
59 A-21 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 5279 Pipirelli $63.330.323 Задржи група
58 A-21 11 0 1 1 2 22 15 1.47 SF 5718 Pipirelli $67.590.396 Задржи група
57 A-21 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 5473 Pipirelli $36.191.917 Задржи група
56 A-21 10 0 2 0 0 24 14 1.71 SF 6458 Pipirelli $9.451.745 Задржи група
55 A-21 17 0 0 0 0 12 16 0.75 R1 5033 Pipirelli $15.454.514 Задржи група
54 A-21 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 3940 Pipirelli $2.407.332 Задржи група
53 A-21 27 0 0 0 0 0 14 0 R1 7285 Pipirelli $2.126.246 Задржи група
52 A-21 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $4.612.096 Задржи група
51 R-178 2 5 10 12 0 104 16 6.5 SF - Pipirelli $32.234.138 Промовиран
50 A-85 22 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $-2.347.296 Испаднат
49 A-85 13 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 1276 Pipirelli $34.027.149 Задржи група
48 A-85 9 0 1 0 0 23 15 1.53 SF - Pipirelli $3.389.268 Задржи група
47 A-85 11 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 ? Pipirelli $4.201.047 Задржи група
46 A-85 25 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $21.223.053 Задржи група
45 A-85 9 0 1 0 0 28 17 1.65 F ? Pipirelli $42.320.294 Задржи група
44 A-85 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $13.640.917 Задржи група
43 A-85 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 - Pipirelli $27.481.911 Задржи група
42 A-85 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1600 Pipirelli $2.195.615 Задржи група
41 A-85 9 0 1 0 0 17 14 1.21 R1 - Pipirelli $14.553.211 Задржи група
40 A-85 24 0 0 0 1 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $7.859.536 Задржи група
39 R-351 3 2 6 7 1 67 17 3.94 F ? Pipirelli $30.642.424 Промовиран
38 A-42 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.323.625 Испаднат
37 A-42 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1186 Pipirelli $6.296.053 Задржи група
36 A-42 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $8.841.185 Задржи група
35 A-42 20 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $5.250.261 Задржи група
34 R-208 5 0 4 0 0 57 15 3.8 R1 - Pipirelli $25.860.219 Промовиран*
33 A-48 31 0 0 0 0 0 17 0 SF 827 Pipirelli $-2.259.262 Испаднат
32 R-346 4 3 8 0 2 67 17 3.94 F ? Pipirelli $24.287.938 Промовиран*
31 A-47 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1486 Pipirelli $2.050.373 Испаднат
30 R-279 3 2 6 1 0 73 15 4.87 SF - Pipirelli $10.567.074 Промовиран
29 R-279 7 0 3 0 0 37 16 2.31 QF - Pipirelli $2.620.162 Задржи група
28 A-15 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $3.433.223 Испаднат
27 R-90 4 1 4 0 1 55 17 3.24 F 1503 Pipirelli $22.139.248 Промовиран
26 R-90 9 1 1 0 0 24 17 1.41 R1 1730 Pipirelli $-16.152.700 Задржи група
25 R-90 11 0 0 0 0 21 16 1.31 R1 - Pipirelli $7.632.889 Задржи група
24 R-90 25 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-3.081.454 Задржи група