Профил на менаџерот: Alexandr Rogov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexandr Rogov
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 20, 2011
Последна интеракција: Вчера во 16:01:49
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (481)
Освоени поени:0 (906)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (69)
Пол-позиции:1 (24)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0 (1.88)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 15, 2011)
Достигнувања:

16% отклучени

(56/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexandr Rogov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 15
Број на најавувања:3072
Време поминато на ГПРО:385.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 45
Позиција во сезоната:20
Пари: $?.???.???
Возач: Renzo Rigon (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

TWR Automotive (R10) - 25 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-45 30 0 0 0 0 0 16 0 - 4434 Pipirelli $41.017.372 Задржи група
72 R-10 3 3 9 1 1 86 15 5.73 F 5381 Pipirelli $44.245.905 Промовиран
71 R-10 12 0 0 0 0 11 9 1.22 R1 7627 Pipirelli $-18.147.225 Задржи група
70 R-10 15 0 0 0 0 2 3 0.67 - 7266 Pipirelli $1.584.539 Задржи група
53-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-42 11 0 1 0 0 9 4 2.25 R1 - Pipirelli $18.532.074 Задржи група
51 A-119 33 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-32.693.722 Испаднат
50 R-294 5 1 3 0 0 63 15 4.2 QF - Pipirelli $29.404.601 Промовиран*
49 R-294 6 1 4 1 0 59 16 3.69 QF - Pipirelli $-26.934.063 Задржи група
48 R-294 8 0 2 0 0 34 13 2.62 R2 - Pipirelli $-29.748.825 Задржи група
47 R-294 13 0 1 2 0 16 9 1.78 R2 - Pipirelli $4.678.830 Задржи група
46 A-78 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $3.906.969 Испаднат
45 R-311 3 1 7 6 0 91 15 6.07 SF - Pipirelli $45.425.118 Промовиран
44 A-8 31 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-34.589.369 Испаднат
43 R-271 2 1 5 0 0 73 17 4.29 F 2424 Pipirelli $57.795.790 Промовиран
42 R-271 7 0 4 1 0 45 17 2.65 SF 2195 Pipirelli $-34.041.982 Задржи група
41 A-33 29 0 0 0 0 0 15 0 QF - Pipirelli $17.363.882 Испаднат
40 A-33 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1559 Pipirelli $11.369.262 Задржи група
39 R-14 7 2 3 1 0 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $22.108.703 Промовиран*
38 R-14 9 1 1 1 0 20 12 1.67 R2 - Pipirelli $-22.609.875 Задржи група
37 A-41 32 0 0 0 0 0 14 0 QF - Pipirelli $-4.314.694 Испаднат
36 R-270 2 3 11 2 0 108 17 6.35 W 1582 Pipirelli $56.834.525 Промовиран
35 R-270 7 1 3 0 0 50 17 2.94 R2 1921 Pipirelli $-26.298.509 Задржи група
34 R-270 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $-29.657.861 Задржи група
33 R-270 10 1 2 0 0 31 17 1.82 R1 1691 Pipirelli $-32.891.993 Задржи група
32 R-270 7 0 3 1 0 35 17 2.06 SF ? Pipirelli $-7.257.522 Задржи група
31 R-270 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $-40.189.149 Задржи група
30 R-270 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1897 Pipirelli $7.942.844 Задржи група
29 A-31 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-11.801.518 Испаднат
28 R-138 4 1 6 3 0 63 17 3.71 QF ? Pipirelli $23.592.684 Промовиран*
27 R-138 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 2156 Pipirelli $2.238.388 Задржи група
26 R-138 13 0 0 0 0 8 17 0.47 QF ? Pipirelli $-8.615.351 Задржи група
25 R-138 9 0 4 4 1 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $-2.547.099 Задржи група
24 R-138 19 0 0 0 2 2 2 1 - - Pipirelli $4.739.146 Задржи група