Профил на менаџерот: Pascal Stephan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Pascal Stephan
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 20, 2011
Последна интеракција: Мар 2 2022, 22:09:06
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (321)
Освоени поени:0 (731)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (42)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: - (2.28)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(110/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pascal Stephan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 12
Број на најавувања:3463
Време поминато на ГПРО:1154.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Pascal Stephan (Последна обнова: Мар 5 2013, 10:55:02)
- Yahoo Racing Manager jusqu'à son enterrement (F1)

- Formula One Manager (F1)

- Virtual Regatta (voile)