Профил на менаџерот: Emanuel Machado

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Emanuel Machado
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 26, 2011
Последна интеракција: Ное 5 2019, 21:18:25
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (55)
Освоени поени:0 (34)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (0.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(2/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Emanuel Machado Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 13
Број на најавувања:479
Време поминато на ГПРО:88.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 89
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Renger van Dam (85)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
67-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 R-91 15 0 0 0 0 4 15 0.27 - 6427 Pipirelli $7.939.813 Задржи група
34-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-24 25 0 0 0 0 0 11 0 R2 - Pipirelli $-11.036.275 Задржи група
28-32 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 R-78 36 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $13.166.026 Задржи група
26 R-217 24 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $20.315.408 Задржи група
25 R-157 12 0 0 0 0 22 15 1.47 R2 - Pipirelli $-1.724.898 Задржи група
24 R-157 30 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $10.913.790 Задржи група