Профил на менаџерот: Aleksi Tanttu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Aleksi Tanttu
Држава: Финска
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 5, 2008
Последна интеракција: Мар 19 2009, 19:47:16
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (45)
Освоени поени:0 (8)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.18)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

0% отклучени

(0/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aleksi Tanttu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 14
Број на најавувања:110
Време поминато на ГПРО:11.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Aleksi Tanttu (Последна обнова: Јан 29 2009, 15:43:44)
Season 8: My first GPRO season :D. Rookie 38.
Season 9: First points. 7 points in 16 races.
Season 10: 11 races no points.
Season 11: Didn't play, retired.
Season 12: New fresh start. 1 point, 2 races.