Профил на менаџерот: Bruno Rizzo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Bruno Rizzo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 3, 2011
Последна интеракција: Апр 8 2016, 20:56:34
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (19)
Освоени поени:0 (1)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.05)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 31, 2015)
Достигнувања:

1% отклучени

(2/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bruno Rizzo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 1
Број на најавувања:127
Време поминато на ГПРО:7.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
53-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-117 17 0 0 0 0 1 4 0.25 R2 - Pipirelli $43.395.017 Задржи група
51 R-117 18 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $27.074.114 Задржи група