Профил на менаџерот: Wagner Lopes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Wagner Lopes
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 7, 2011
Последна интеракција: Денес во 00:31:18
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (639)
Освоени поени:40 (1616)
Победи:1 (59)
Подиуми:2 (138)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 3.33 (2.53)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(113/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wagner Lopes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 16
Број на најавувања:2882
Време поминато на ГПРО:857.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:3
Пари: $?.???.???
Возач: Nigel Zwart (128)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Brasil I
Екипен пласман:397
Поени на тимот:138

Спонзори

Hugo Bross (A19) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-19 12 0 0 0 0 11 14 0.79 QF 5691 Pipirelli $46.796.614 Задржи група
72 A-19 16 0 1 0 1 9 16 0.56 R1 4431 Pipirelli $36.191.116 Задржи група
71 A-19 17 0 1 0 0 6 16 0.38 R2 4458 Pipirelli $34.222.077 Задржи група
70 A-19 27 0 0 0 0 0 14 0 R1 6132 Pipirelli $19.943.412 Задржи група
69 A-19 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 5169 Pipirelli $7.893.643 Задржи група
68 A-19 34 0 0 0 0 0 5 0 R1 9346 Pipirelli $6.115.614 Задржи група
67 A-19 33 0 0 0 0 0 13 0 - 6298 Pipirelli $3.657.214 Задржи група
66 R-127 1 8 10 7 4 110 16 6.88 QF 5291 Pipirelli $25.995.040 Промовиран
65 R-127 7 0 3 0 1 45 14 3.21 QF 6215 Pipirelli $7.907.338 Задржи група
64 R-127 8 0 1 1 0 41 14 2.93 - 6092 Pipirelli $8.133.256 Задржи група
63 A-91 32 0 0 0 0 0 7 0 R1 7958 Pipirelli $-2.249.560 Испаднат
62 A-91 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 6168 Pipirelli $10.400.018 Задржи група
61 A-91 29 0 0 0 0 0 12 0 R1 7128 Pipirelli $8.269.803 Задржи група
60 A-91 20 0 0 0 0 0 12 0 R1 6869 Pipirelli $6.117.256 Задржи група
59 A-91 21 0 0 0 0 0 14 0 R1 6063 Pipirelli $6.644.063 Задржи група
58 A-91 25 0 0 0 0 0 15 0 R1 5179 Pipirelli $1.815.000 Задржи група
57 R-228 3 7 9 3 4 94 12 7.83 QF 7322 Pipirelli $21.597.374 Промовиран
56 A-69 28 0 0 0 0 0 13 0 R1 7536 Pipirelli $-19.562.156 Испаднат
55 R-66 2 2 10 2 6 99 16 6.19 F 5462 Pipirelli $8.770.744 Промовиран
54 R-66 8 0 1 0 1 39 13 3 - 7470 Pipirelli $10.144.272 Задржи група
53 R-66 8 2 4 0 2 34 5 6.8 QF 11543 Pipirelli $-9.814.954 Задржи група
52 A-124 40 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-14.087.513 Пензиониран
51 R-42 5 1 6 1 0 65 12 5.42 QF - Pipirelli $16.108.901 Промовиран*
50 A-33 39 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-7.688.625 Испаднат
49 R-105 8 1 2 0 0 45 8 5.62 R1 - Pipirelli $6.506.870 Промовиран*
48 R-105 7 2 4 0 0 43 8 5.38 R1 - Pipirelli $4.430.636 Задржи група
47 A-115 32 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $-17.796.101 Испаднат
46 R-175 3 2 6 1 0 72 14 5.14 QF - Pipirelli $4.457.033 Промовиран
45 A-102 32 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $451.879 Испаднат
44 R-125 1 6 11 1 2 107 14 7.64 W - Pipirelli $35.798.503 Промовиран
43 R-125 7 0 4 0 0 45 13 3.46 R1 - Pipirelli $6.161.342 Задржи група
42 A-28 28 0 0 0 0 2 11 0.18 R1 - Pipirelli $3.203.560 Испаднат
41 R-224 2 6 10 0 1 100 13 7.69 SF - Pipirelli $18.177.028 Промовиран
40 R-224 14 1 1 1 0 21 6 3.5 QF - Pipirelli $7.247.936 Задржи група
39 A-79 34 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Pipirelli $-5.884.746 Испаднат
38 R-374 5 0 4 0 0 50 15 3.33 R1 - Pipirelli $6.746.256 Промовиран*
37 R-374 8 0 2 0 0 44 12 3.67 F - Pipirelli $8.398.886 Задржи група
36 A-1 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $10.379.506 Испаднат
35 R-114 5 1 5 0 0 61 12 5.08 QF - Pipirelli $11.736.149 Промовиран*
34 A-28 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1180 Pipirelli $-2.621.365 Испаднат
33 R-273 1 5 13 6 2 120 17 7.06 W 1040 Pipirelli $13.151.692 Промовиран
32 A-4 28 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $10.714.910 Испаднат
31 R-318 1 5 8 1 1 89 15 5.93 SF - Pipirelli $6.291.519 Промовиран
30 A-57 23 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 - Pipirelli $-37.605.779 Испаднат
29 R-289 7 1 5 0 0 68 16 4.25 SF - Pipirelli $10.154.774 Промовиран*
28 A-46 36 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $-14.271.338 Испаднат
27 R-122 2 6 11 5 0 105 16 6.56 F - Pipirelli $10.594.587 Промовиран
26 R-122 9 0 1 0 0 23 16 1.44 R2 - Pipirelli $-7.385.635 Задржи група
25 R-122 8 2 3 0 1 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $-3.294.864 Задржи група
24 R-122 32 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $7.050.978 Задржи група