Профил на менаџерот: Cornea Ion

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cornea Ion
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 7, 2006
Последна интеракција: Денес во 06:59:07
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (497)
Освоени поени:0 (781)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (64)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0 (1.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(58/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cornea Ion Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 2
Број на најавувања:2620
Време поминато на ГПРО:502 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 88
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Daniel Hülkenberg (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CercetASII Romaniei
Екипен пласман:335
Поени на тимот:37.9334

Спонзори

Superfunding (R58) - 32 трки
Ebbon-Decs (R58) - 4 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-88 26 0 0 0 0 0 15 0 R1 5170 Pipirelli $38.582.390 Задржи група
74 R-58 2 4 14 3 0 121 16 7.56 F 4119 Pipirelli $41.475.683 Промовиран
73 R-58 10 0 1 0 0 13 3 4.33 - 7301 Pipirelli $13.173.606 Задржи група
72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 A-87 21 0 0 0 0 2 2 1 R1 10755 Pipirelli $61.903.743 Пензиониран
70 A-87 16 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 1127 Pipirelli $71.404.892 Задржи група
69 A-87 12 0 0 0 0 7 16 0.44 QF 5007 Pipirelli $80.208.759 Задржи група
68 A-87 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1401 Pipirelli $27.799.203 Задржи група
67 A-87 19 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 4375 Pipirelli $22.060.903 Задржи група
66 A-87 29 0 0 0 0 0 13 0 R2 6551 Pipirelli $40.534.585 Задржи група
65 A-87 25 0 0 0 0 0 14 0 R2 5433 Pipirelli $36.970.334 Задржи група
64 A-87 12 0 1 0 0 20 16 1.25 R2 4315 Pipirelli $79.693.945 Задржи група
63 A-87 8 0 1 0 0 27 17 1.59 R2 3720 Pipirelli $56.792.746 Задржи група
62 A-87 15 0 0 0 0 4 15 0.27 QF 5487 Pipirelli $19.529.218 Задржи група
61 P-9 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1528 Yokomama $14.413.421 Испаднат
60 A-69 2 1 11 6 1 105 17 6.18 F 919 Pipirelli $110.613.408 Промовиран
59 A-69 7 0 1 0 0 29 17 1.71 QF 1271 Pipirelli $75.116.305 Задржи група
58 A-69 13 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1747 Pipirelli $79.969.585 Задржи група
57 A-69 15 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1385 Pipirelli $82.078.098 Задржи група
56 A-69 6 1 1 0 0 34 17 2 R2 1160 Pipirelli $92.623.939 Задржи група
55 A-69 17 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4717 Pipirelli $78.152.016 Задржи група
54 A-69 15 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1255 Pipirelli $86.376.239 Задржи група
53 A-69 21 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1149 Pipirelli $74.051.033 Задржи група
52 A-69 15 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $43.660.578 Задржи група
51 A-69 11 0 1 0 0 16 17 0.94 QF 976 Pipirelli $40.476.710 Задржи група
50 P-14 30 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Yokomama $29.450.766 Испаднат
49 A-34 3 1 5 0 0 54 17 3.18 W ? Pipirelli $67.757.432 Промовиран
48 A-34 8 1 1 0 1 19 17 1.12 R2 852 Pipirelli $45.345.795 Задржи група
47 A-34 21 0 0 0 0 8 16 0.5 - - Pipirelli $26.585.304 Задржи група
46 P-21 37 0 0 0 0 0 15 0 - - Avonn $6.750.270 Испаднат
45 A-76 1 1 10 1 0 89 17 5.24 QF 551 Pipirelli $73.740.766 Промовиран
44 A-76 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1061 Pipirelli $64.868.400 Задржи група
43 R-55 1 9 15 1 0 135 16 8.44 SF - Pipirelli $35.205.361 Промовиран