Профил на менаџерот: Elias Montaño

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Elias Montaño
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 25, 2011
Последна интеракција: Денес во 04:28:02
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (927)
Освоени поени:0 (1428)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (109)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.54)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 3, 2013)
Достигнувања:

19% отклучени

(68/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Elias Montaño Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 12
Број на најавувања:8215
Време поминато на ГПРО:1957.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 125
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Martin Heidfeld (83)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Venezuela Team Race
Екипен пласман:402
Поени на тимот:0

Спонзори

France Telecomms (R125) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-8 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2230 Pipirelli $-19.732.865 Испаднат
81 R-11 6 0 2 0 0 60 17 3.53 R2 2488 Pipirelli $14.117.124 Промовиран
80 R-11 9 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 3116 Pipirelli $6.591.362 Задржи група
79 R-11 6 0 3 0 0 54 17 3.18 SF 3710 Pipirelli $18.209.090 Задржи група
78 A-60 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 4607 Pipirelli $-3.712.000 Испаднат
77 A-60 29 0 0 0 0 0 16 0 - 3883 Pipirelli $5.226.675 Задржи група
76 R-68 4 0 4 0 0 67 16 4.19 QF 4943 Pipirelli $13.280.991 Промовиран
75 A-79 35 0 0 0 0 0 17 0 - 4130 Pipirelli $-22.590.003 Испаднат
74 R-19 4 0 2 0 0 63 17 3.71 SF 3162 Pipirelli $25.432.710 Промовиран
73 A-17 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3452 Pipirelli $-11.763.987 Испаднат
72 A-17 12 0 1 0 0 15 16 0.94 R2 4491 Pipirelli $19.251.401 Задржи група
71 A-17 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2203 Pipirelli $24.394.151 Задржи група
70 R-80 4 0 5 0 0 66 17 3.88 R1 2814 Pipirelli $12.970.023 Промовиран
69 A-22 33 0 0 0 0 0 14 0 R1 6041 Pipirelli $-38.364.674 Испаднат
68 A-22 17 1 1 1 0 13 15 0.87 SF 6562 Pipirelli $7.840.099 Задржи група
67 A-22 11 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 4887 Pipirelli $22.947.827 Задржи група
66 A-22 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2522 Pipirelli $3.598.338 Задржи група
65 A-22 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1885 Pipirelli $40.014.908 Задржи група
64 R-58 2 2 11 7 2 102 17 6 F 3779 Pipirelli $46.659.731 Промовиран
63 A-36 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 2320 Pipirelli $-6.404.364 Испаднат
62 A-36 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 5391 Pipirelli $8.970.620 Задржи група
61 A-36 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 6182 Pipirelli $13.407.640 Задржи група
60 A-36 13 0 0 0 1 13 16 0.81 R1 4591 Pipirelli $8.901.032 Задржи група
59 A-36 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1815 Pipirelli $12.375.680 Задржи група
58 A-36 25 0 0 0 0 0 11 0 R1 7439 Pipirelli $1.206.183 Задржи група
57 A-36 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2114 Pipirelli $2.094.093 Задржи група
56 A-36 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1955 Pipirelli $20.582.090 Задржи група
55 R-272 3 1 11 0 0 99 16 6.19 F 5530 Pipirelli $34.030.472 Промовиран
54 A-11 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4299 Pipirelli $-6.939.136 Испаднат
53 A-11 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1818 Pipirelli $6.516.875 Задржи група
52 R-291 4 2 5 0 0 69 16 4.31 R2 - Pipirelli $13.825.589 Промовиран
51 A-42 34 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $6.426.271 Испаднат
50 A-42 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $8.269.036 Задржи група
49 R-99 6 0 5 2 0 56 17 3.29 QF ? Pipirelli $20.636.329 Промовиран
48 A-97 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-7.246.947 Испаднат
47 R-143 3 0 7 0 0 85 17 5 QF ? Pipirelli $16.365.169 Промовиран
46 A-95 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $2.933.992 Испаднат
45 R-372 2 3 8 0 3 80 17 4.71 R2 ? Pipirelli $10.875.821 Промовиран
44 A-39 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $5.289.493 Испаднат
43 R-378 4 0 6 0 0 66 16 4.12 QF - Pipirelli $29.294.215 Промовиран
42 A-68 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1659 Pipirelli $-5.906.073 Испаднат
41 R-183 4 2 7 0 0 81 16 5.06 SF - Pipirelli $18.970.727 Промовиран
40 A-68 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $5.648.452 Испаднат
39 A-68 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1456 Pipirelli $2.596.122 Задржи група
38 A-68 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $5.399.941 Задржи група
37 R-367 4 1 5 1 0 72 17 4.24 R2 1768 Pipirelli $5.334.517 Промовиран
36 R-367 9 0 3 3 1 32 15 2.13 R2 - Pipirelli $13.224.860 Задржи група
35 A-17 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-9.406.788 Испаднат
34 R-73 6 0 5 1 0 52 16 3.25 QF - Pipirelli $1.892.984 Промовиран*
33 A-58 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1293 Pipirelli $2.777.229 Испаднат
32 R-31 2 4 11 5 0 106 17 6.24 SF 1237 Pipirelli $9.627.175 Промовиран
31 R-31 8 0 2 0 0 27 13 2.08 R2 - Pipirelli $8.301.199 Задржи група
30 R-31 13 0 1 0 0 14 17 0.82 QF ? Pipirelli $-5.525.929 Задржи група
29 R-31 10 0 1 0 0 18 15 1.2 R1 - Pipirelli $-479.801 Задржи група
28 R-31 14 0 0 0 0 11 11 1 R2 - Pipirelli $-14.310.229 Задржи група
27 R-31 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $1.401.585 Задржи група
26 R-31 22 0 0 0 1 1 15 0.07 R1 - Pipirelli $485.610 Задржи група
25 R-31 27 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $4.923.697 Задржи група