Профил на менаџерот: Grega Kvas

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Grega Kvas
Држава: Словенија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 26, 2011
Последна интеракција: Денес во 07:54:48
Постови на форумот:17  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (275)
Освоени поени:56 (559)
Победи:4 (22)
Подиуми:6 (48)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:1 (5)
Просечно поени/трка: 4.31 (2.03)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 18, 2019)
Достигнувања:

20% отклучени

(72/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Grega Kvas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 12
Број на најавувања:7321
Време поминато на ГПРО:1801.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 20
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Alexander Kite (141)
Технички Директор: Charlie Gow (90)
Екипа во целост:26
Гуми: Badyear
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

O3 (A76) - 22 трки
Parasonic (A76) - 12 трки
F-Secure (A76) - 11 трки
Silicon Pictures (A76) - 17 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-76 2 2 8 3 2 92 17 5.41 W 772 Pipirelli $90.800.029 Промовиран
72 A-76 10 1 2 1 0 26 17 1.53 F 1586 Pipirelli $192.512.120 Задржи група
71 A-76 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1662 Pipirelli $188.204.034 Задржи група
70 A-76 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3227 Pipirelli $210.083.125 Задржи група
69 A-76 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1824 Pipirelli $189.082.503 Задржи група
68 A-76 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1631 Pipirelli $160.401.786 Задржи група
67 A-76 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1594 Pipirelli $115.710.961 Задржи група
66 A-76 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3537 Pipirelli $93.381.014 Задржи група
65 R-128 1 5 10 7 0 105 17 6.18 W 2341 Pipirelli $69.892.772 Промовиран
64 R-128 13 0 0 0 0 10 4 2.5 - 7469 Pipirelli $5.116.899 Задржи група
56-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 R-240 17 0 0 0 0 0 0 - - 11190 Pipirelli $13.020.454 Задржи група
54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-177 13 0 0 0 0 0 0 - - 12008 Pipirelli $15.085.000 Задржи група
34-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-18 28 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $6.039.126 Задржи група
32 A-47 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-18.932.660 Пензиониран
31 P-16 23 0 0 0 0 8 11 0.73 R2 - Dunnolop $-25.117.073 Испаднат
30 P-16 9 1 1 0 0 19 17 1.12 R2 ? Badyear $7.127.489 Задржи група
29 P-16 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Yokomama $10.900.227 Задржи група
28 A-49 2 3 9 2 0 91 17 5.35 R2 ? Pipirelli $39.119.917 Промовиран
27 A-49 7 1 3 0 1 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $29.434.418 Задржи група
26 R-18 4 5 8 7 1 77 17 4.53 QF ? Pipirelli $35.687.373 Промовиран
25 R-18 16 0 0 0 0 9 6 1.5 - - Pipirelli $-8.560.058 Задржи група