Профил на менаџерот: Luděk Špaček

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Luděk Špaček
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 2, 2011
Последна интеракција: Вчера во 17:40:21
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (799)
Освоени поени:31 (1474)
Победи:0 (38)
Подиуми:2 (121)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:2 (54)
Просечно поени/трка: 3.1 (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(120/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luděk Špaček Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 13
Број на најавувања:7289
Време поминато на ГПРО:849.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 46
Позиција во сезоната:5
Пари: $-?.???.???
Возач: Nick Zamparelli (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Czech National Team 2
Екипен пласман:240
Поени на тимот:175.9338

Спонзори

horizon Commun (A46) - 21 трки
Domcast (R62) - 4 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-46 9 0 2 3 0 29 17 1.71 R2 1786 Pipirelli $23.691.681 Задржи група
71 A-46 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 4088 Pipirelli $19.692.554 Задржи група
70 R-62 3 0 6 0 4 67 17 3.94 QF 2735 Pipirelli $9.180.879 Промовиран
69 A-92 25 0 0 0 0 4 14 0.29 R2 5678 Pipirelli $-4.119.341 Испаднат
68 A-92 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 5057 Pipirelli $19.340.470 Задржи група
67 R-150 5 5 8 6 4 79 17 4.65 R1 3666 Pipirelli $19.602.026 Промовиран*
66 R-150 5 0 2 0 0 55 17 3.24 F 2963 Pipirelli $4.478.867 Задржи група
65 A-58 9 2 4 1 1 42 14 3 R2 6189 Pipirelli $-1.022.785 Испаднат
64 A-58 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1520 Pipirelli $26.069.039 Задржи група
63 R-121 4 4 9 2 1 88 17 5.18 QF 4704 Pipirelli $27.684.022 Промовиран*
62 A-81 9 0 1 0 1 18 17 1.06 R1 2920 Pipirelli $-20.559.455 Испаднат
61 A-81 14 0 0 0 2 7 17 0.41 R2 4611 Pipirelli $17.147.360 Задржи група
60 A-81 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 5597 Pipirelli $16.258.341 Задржи група
59 A-81 6 0 4 0 2 51 17 3 R2 4485 Pipirelli $20.190.842 Задржи група
58 A-81 14 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 3776 Pipirelli $25.365.047 Задржи група
57 A-81 14 0 0 0 2 9 16 0.56 R2 4667 Pipirelli $19.583.365 Задржи група
56 P-2 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 7248 Avonn $-24.825.086 Испаднат
55 P-2 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 5516 Dunnolop $4.985.258 Задржи група
54 A-52 2 6 9 0 9 82 17 4.82 F 5199 Pipirelli $37.465.359 Промовиран
53 P-8 40 0 0 0 0 0 16 0 - 4643 Pipirelli $32.447.502 Испаднат
52 P-8 26 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 ? Dunnolop $6.265.401 Задржи група
51 A-97 2 2 7 0 3 76 17 4.47 QF ? Pipirelli $14.223.873 Промовиран
50 P-7 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 783 Yokomama $-55.170 Испаднат
49 A-98 3 1 6 0 4 75 17 4.41 SF ? Pipirelli $28.314.252 Промовиран
48 A-98 5 1 4 0 3 59 16 3.69 R2 - Pipirelli $26.880.957 Задржи група
47 A-98 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $22.734.253 Задржи група
46 R-135 6 1 4 1 3 61 17 3.59 SF ? Pipirelli $9.496.634 Промовиран
45 A-48 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-4.592.389 Испаднат
44 A-48 14 0 1 0 0 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $4.967.819 Задржи група
43 A-48 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $4.630.038 Задржи група
42 A-48 20 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $2.540.806 Задржи група
41 A-48 15 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $4.041.852 Задржи група
40 R-161 2 4 11 2 3 98 17 5.76 F ? Pipirelli $20.971.504 Промовиран
39 R-161 11 0 1 0 1 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $11.245.363 Задржи група
38 A-67 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $-2.671.781 Испаднат
37 A-67 15 0 0 0 0 9 16 0.56 QF - Pipirelli $11.044.345 Задржи група
36 A-67 7 0 3 0 1 30 17 1.76 R1 705 Pipirelli $20.503.747 Задржи група
35 A-67 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $4.331.090 Задржи група
34 R-331 2 6 8 0 3 93 17 5.47 SF ? Pipirelli $18.860.613 Промовиран
33 A-49 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-1.552.040 Испаднат
32 P-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $-76.337 Испаднат
31 A-31 5 1 5 1 4 67 17 3.94 QF 383 Pipirelli $12.908.329 Промовиран*
30 A-31 13 0 1 0 0 17 17 1 QF 364 Pipirelli $4.854.012 Задржи група
29 R-72 1 3 13 11 0 115 17 6.76 F 1329 Pipirelli $28.254.474 Промовиран
28 R-72 3 2 7 4 0 83 17 4.88 SF 1391 Pipirelli $-10.958.711 Задржи група
27 R-72 15 0 2 0 0 23 17 1.35 SF 2002 Pipirelli $-10.747.457 Задржи група
26 R-72 12 0 0 0 0 14 17 0.82 QF ? Pipirelli $-3.952.219 Задржи група
25 R-72 29 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $-11.275.814 Задржи група