Профил на менаџерот: Jose Luis Monty

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jose Luis Monty
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 9, 2011
Последна интеракција: Окт 12 2019, 21:43:16
Постови на форумот:24  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (794)
Освоени поени:0 (1620)
Победи:0 (69)
Подиуми:0 (146)
Пол-позиции:0 (79)
Најбрзи круга:0 (51)
Просечно поени/трка: 0 (2.04)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 3, 2018)
Достигнувања:

54% отклучени

(191/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jose Luis Monty Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 25, Трка 15
Број на најавувања:10557
Време поминато на ГПРО:2419.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 7
Позиција во сезоната:32
Пари: $??.???.???
Возач: Hans-Joachim Wehrlein (139)
Технички Директор: Paul Walkinshaw (90)
Екипа во целост:29
Гуми: Yokomama
Име на тим: Hispania MotorSport
Екипен пласман:251
Поени на тимот:199.0002

Спонзори

TAG-Heute (A14) - 2 трки
Grundigkeit (A14) - 5 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 P-7 13 0 1 0 0 13 15 0.87 - 4723 Contimental $62.017.590 Задржи група
70 A-14 1 8 15 8 5 140 17 8.24 W 357 Pipirelli $68.251.477 Промовиран
69 A-14 5 1 4 4 0 49 17 2.88 R1 1047 Pipirelli $37.751.420 Задржи група
68 P-12 33 0 0 0 0 0 16 0 - 3965 Pipirelli $59.308.878 Испаднат
67 A-13 1 12 16 11 10 150 17 8.82 W 572 Pipirelli $47.364.958 Промовиран
66 A-13 7 0 2 0 1 39 17 2.29 R2 2575 Pipirelli $19.688.447 Задржи група
65 P-8 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1985 Contimental $-5.450.048 Испаднат
64 M-4 40 0 0 0 0 0 17 0 - 3650 Pipirelli $47.060.552 Испаднат
63 M-4 4 0 5 5 0 54 17 3.18 SF 32 Michelini $18.189.211 Задржи група
62 M-4 11 1 1 0 1 20 17 1.18 R1 169 Contimental $21.567.662 Задржи група
61 M-4 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1347 Contimental $32.232.631 Задржи група
60 P-12 3 4 6 4 2 80 17 4.71 QF 626 Dunnolop $36.261.812 Промовиран
59 P-12 13 0 1 1 1 10 17 0.59 R1 239 Yokomama $23.651.433 Задржи група
58 M-5 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 526 Contimental $27.142.955 Испаднат
57 M-5 20 0 0 0 2 7 17 0.41 R1 90 Badyear $22.917.189 Задржи група
56 M-5 10 0 2 0 2 24 17 1.41 R1 471 Contimental $34.860.698 Задржи група
55 M-5 21 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 233 Contimental $53.215.389 Задржи група
54 P-15 1 8 9 5 5 99 17 5.82 W 159 Dunnolop $70.699.566 Промовиран
53 P-15 6 2 2 0 2 20 17 1.18 R1 505 Contimental $34.309.731 Задржи група
52 A-21 1 5 12 11 5 105 17 6.18 F ? Pipirelli $82.557.352 Промовиран
51 A-21 7 1 3 2 0 39 17 2.29 R1 839 Pipirelli $58.957.644 Задржи група
50 A-21 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 882 Pipirelli $58.736.819 Задржи група
49 P-22 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $33.997.940 Испаднат
48 M-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 171 Dunnolop $7.283.854 Испаднат
47 M-3 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 72 Dunnolop $24.157.194 Задржи група
46 P-25 2 5 9 1 4 102 17 6 QF 88 Dunnolop $36.513.254 Промовиран
45 P-25 11 0 2 0 0 21 17 1.24 - ? Avonn $44.041.527 Задржи група
44 A-112 1 9 11 14 8 111 17 6.53 SF ? Pipirelli $112.899.581 Промовиран
43 A-112 6 0 3 0 0 35 17 2.06 R2 797 Pipirelli $53.907.338 Задржи група
42 A-112 9 1 2 0 1 27 17 1.59 R2 868 Pipirelli $74.656.397 Задржи група
41 A-112 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1237 Pipirelli $3.447.734 Задржи група
40 P-8 28 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Avonn $8.323.225 Испаднат
39 P-8 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Avonn $35.365.480 Задржи група
38 P-8 8 0 3 0 0 30 17 1.76 R2 131 Yokomama $39.034.720 Задржи група
37 P-8 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Yokomama $19.564.352 Задржи група
36 A-21 1 6 11 11 2 109 17 6.41 F ? Pipirelli $50.616.865 Промовиран
35 A-21 8 2 3 0 0 31 17 1.82 R2 617 Pipirelli $20.872.631 Задржи група
34 P-10 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $13.823.497 Испаднат
33 P-10 26 0 0 0 0 7 17 0.41 - 177 Yokomama $17.027.424 Задржи група
32 P-10 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $14.218.181 Задржи група
31 A-2 3 0 8 2 0 80 17 4.71 R1 ? Pipirelli $86.283.598 Промовиран
30 A-2 11 0 1 0 0 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $32.429.033 Задржи група
29 A-2 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $50.751.041 Задржи група
28 R-59 2 4 9 0 0 86 17 5.06 W 1220 Pipirelli $24.989.287 Промовиран
27 R-59 10 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1685 Pipirelli $18.431.243 Задржи група
26 R-59 15 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 1960 Pipirelli $2.358.162 Задржи група
25 R-59 22 0 0 0 0 2 3 0.67 - - Pipirelli $6.203.425 Задржи група