Профил на менаџерот: Enrico Cerbaro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Enrico Cerbaro
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 3, 2011
Последна интеракција: Вчера во 16:34:23
Постови на форумот:49  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (352)
Освоени поени:17 (486)
Победи:0 (10)
Подиуми:1 (34)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 2.83 (1.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(51/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Enrico Cerbaro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 1
Број на најавувања:1670
Време поминато на ГПРО:359.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Larry Dempsey (126)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:35
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ..::: I Bad Boys Racing :::..
Екипен пласман:239
Поени на тимот:91.4667

Спонзори

Red Wings (A70) - 30 трки
Klouke Industries (A70) - 6 трки
Vyagra (A67) - 5 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 11 0 0 0 0 17 17 1 QF 2347 Pipirelli $44.209.777 Задржи група
86 A-70 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1203 Pipirelli $28.116.440 Задржи група
85 P-4 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3537 Yokomama $5.451.962 Испаднат
84 A-67 5 1 6 5 3 59 16 3.69 QF 3803 Pipirelli $28.045.056 Промовиран*
83 A-67 8 0 1 0 0 34 17 2 QF 979 Pipirelli $17.138.382 Задржи група
82 A-67 8 1 3 1 0 30 17 1.76 QF 2773 Pipirelli $16.827.644 Задржи група
81 A-67 10 1 2 0 0 28 17 1.65 QF 1072 Pipirelli $26.321.827 Задржи група
80 A-67 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 4810 Pipirelli $4.607.974 Задржи група
79 A-67 14 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1874 Pipirelli $6.422.573 Задржи група
78 A-67 22 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 6141 Pipirelli $4.219.792 Задржи група
77 A-67 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1264 Pipirelli $29.083.355 Задржи група
76 A-67 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 3704 Pipirelli $19.499.978 Задржи група
75 A-67 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1408 Pipirelli $15.762.327 Задржи група
74 A-67 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 6118 Pipirelli $77.948.100 Задржи група
73 A-67 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2573 Pipirelli $21.547.374 Задржи група
72 A-67 20 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 4669 Pipirelli $27.782.682 Задржи група
71 A-67 25 0 0 0 0 2 16 0.12 - 3987 Pipirelli $11.386.384 Задржи група
70 R-112 2 4 10 1 1 94 17 5.53 F 3053 Pipirelli $32.026.154 Промовиран
69 R-112 7 0 2 0 0 40 14 2.86 - 5392 Pipirelli $-6.142.251 Задржи група
53-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-116 34 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-3.101.396 Испаднат
51 R-323 2 3 8 0 1 87 17 5.12 W ? Pipirelli $9.738.007 Промовиран
41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $0 Задржи група