Профил на менаџерот: Maurizio Illuminati

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Maurizio Illuminati
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 29, 2008
Последна интеракција: Вчера во 12:32:30
Постови на форумот:226  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1151)
Освоени поени:0 (2443)
Победи:0 (81)
Подиуми:0 (221)
Пол-позиции:0 (116)
Најбрзи круга:0 (91)
Просечно поени/трка: 0 (2.12)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 11, 2008)
Достигнувања:

53% отклучени

(197/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Maurizio Illuminati Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 2
Број на најавувања:13584
Време поминато на ГПРО:4396 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 6
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: Kevin Hunter-Reay (124)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Yokomama
Име на тим: GV international racing team
Екипен пласман:547
Поени на тимот:19.2001

Спонзори

France Telecomms (A70) - 26 трки
Intendo (A70) - 23 трки
AussieJet (A70) - 16 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Maurizio Illuminati (Последна обнова: Мај 6 2017, 19:04:14)