Профил на менаџерот: Rodrigo Velasco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Rodrigo Velasco
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 28, 2011
Последна интеракција: Денес во 11:02:51
Постови на форумот:22  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (805)
Освоени поени:27 (1993)
Победи:0 (91)
Подиуми:2 (179)
Пол-позиции:0 (89)
Најбрзи круга:0 (78)
Просечно поени/трка: 2.08 (2.48)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

66% отклучени

(232/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rodrigo Velasco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:rodrigo.velasco.169
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 14
Број на најавувања:9773
Време поминато на ГПРО:4152.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:6
Пари: $???.???.???
Возач: Jo Brack (140)
Технички Директор: Phil Stepney (100)
Екипа во целост:31
Гуми: Yokomama
Име на тим: The Overtakers
Екипен пласман:26
Поени на тимот:402.0668

Спонзори

Silicon Pictures (P13) - 9 трки
Ivory Seal (A16) - 10 трки
Telefonics (A16) - 5 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-13 5 2 4 0 1 51 17 3 R2 141 Yokomama $195.234.921 Задржи група
72 P-13 12 1 1 0 2 18 17 1.06 R1 234 Dunnolop $147.262.993 Задржи група
71 A-16 1 8 11 9 8 110 17 6.47 F 4004 Pipirelli $304.745.475 Промовиран
70 A-16 8 1 3 0 0 37 17 2.18 R1 4035 Pipirelli $236.118.096 Задржи група
69 A-16 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 6716 Pipirelli $299.285.019 Задржи група
68 A-16 14 0 1 1 0 8 17 0.47 R1 6700 Pipirelli $265.014.373 Задржи група
67 A-16 10 0 2 0 2 20 17 1.18 R1 6055 Pipirelli $199.045.174 Задржи група
66 A-16 12 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 7242 Pipirelli $159.175.970 Задржи група
65 A-16 19 0 0 0 3 4 17 0.24 R1 5530 Pipirelli $75.415.689 Задржи група
64 A-16 18 0 0 0 0 4 8 0.5 - 8874 Pipirelli $46.446.099 Задржи група
63 P-15 4 4 5 4 5 55 15 3.67 - 5087 Hancock $-19.114.113 Испаднат
62 M-2 32 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2494 Avonn $-57.587.373 Испаднат
61 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 - 4766 Dunnolop $6.903.009 Испаднат
60 Elite 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 990 Bridgerock $39.806.131 Задржи група
59 M-1 1 1 9 7 2 85 17 5 W 10 Dunnolop $145.386.944 Промовиран
58 M-1 6 0 5 0 0 44 17 2.59 W 35 Dunnolop $131.657.795 Задржи група
57 M-1 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 107 Dunnolop $109.880.397 Задржи група
56 P-25 2 1 9 8 7 79 17 4.65 F 954 Dunnolop $118.973.731 Промовиран
55 P-25 12 0 1 0 0 17 17 1 R1 369 Dunnolop $96.986.344 Задржи група
54 P-25 9 1 1 0 1 19 17 1.12 R1 234 Dunnolop $81.495.003 Задржи група
53 P-25 5 1 4 0 0 43 17 2.53 R2 147 Dunnolop $95.130.103 Задржи група
52 M-3 5 0 5 1 0 42 17 2.47 QF 30 Yokomama $-1.140.231 Испаднат
51 M-3 7 1 2 0 0 29 17 1.71 R1 48 Dunnolop $37.524.241 Задржи група
50 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 123 Dunnolop $51.476.744 Испаднат
49 M-5 1 9 12 8 3 129 17 7.59 W 17 Dunnolop $55.319.123 Промовиран
48 M-5 5 1 4 2 0 43 17 2.53 R2 31 Yokomama $45.329.059 Задржи група
47 P-7 1 11 13 8 13 139 17 8.18 W 26 Dunnolop $50.706.159 Промовиран
46 P-7 5 0 3 0 1 47 17 2.76 QF 250 Avonn $45.661.397 Задржи група
45 P-7 7 0 4 5 0 47 17 2.76 W 141 Avonn $41.560.541 Задржи група
44 P-7 4 0 3 5 0 47 17 2.76 QF ? Avonn $49.092.479 Задржи група
43 P-7 4 1 3 3 0 44 17 2.59 SF ? Avonn $48.312.957 Задржи група
42 P-7 9 0 1 0 0 25 17 1.47 QF ? Avonn $45.410.165 Задржи група
41 M-2 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $39.026.990 Испаднат
40 M-2 21 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 ? Avonn $13.827.103 Задржи група
39 M-2 21 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 145 Avonn $12.701.244 Задржи група
38 Elite 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 17 Michelini $-10.753.183 Испаднат
37 M-5 1 8 10 4 7 109 17 6.41 R1 17 Yokomama $43.615.001 Промовиран
36 M-5 6 1 3 4 1 35 17 2.06 QF ? Yokomama $50.700.486 Задржи група
35 P-1 2 7 9 6 7 106 17 6.24 W 51 Yokomama $22.739.397 Промовиран
34 P-1 13 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $45.484.510 Задржи група
33 P-1 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $50.221.342 Задржи група
32 A-22 1 6 13 6 4 116 17 6.82 W ? Pipirelli $58.908.855 Промовиран
31 A-22 7 3 3 0 2 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $31.644.738 Задржи група
30 R-254 1 15 17 8 5 166 17 9.76 W 507 Pipirelli $16.541.986 Промовиран
29 R-254 7 3 4 0 1 48 17 2.82 R1 2041 Pipirelli $-16.415.529 Задржи група
28 A-17 27 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $-2.283.620 Испаднат
27 R-175 4 4 5 0 2 61 17 3.59 R2 ? Pipirelli $13.243.717 Промовиран
26 R-175 32 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $-10.279.183 Задржи група