Профил на менаџерот: Binno Medeiros

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Binno Medeiros
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 3, 2011
Последна интеракција: Јан 14 2017, 00:44:45
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (202)
Освоени поени:0 (452)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (2.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(30/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Binno Medeiros Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 12
Број на најавувања:1575
Време поминато на ГПРО:511.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Binno Medeiros (Последна обнова: Апр 12 2014, 03:28:19)
1º Ponto marcado
1° Vitoria GP Austin EUA 16/11/2012
2º Vitória GP Laguna Seca EUA 11/04/2014