Профил на менаџерот: Sebastian Mannino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebastian Mannino
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 15, 2011
Последна интеракција: Јан 1 2022, 07:42:34
Постови на форумот:70  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (726)
Освоени поени:0 (1125)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (1.55)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 12, 2012)
Достигнувања:

18% отклучени

(66/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastian Mannino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 26, Трка 16
Број на најавувања:2688
Време поминато на ГПРО:1266.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 7
Позиција во сезоната:37
Пари: $-??.???.???
Возач: Steven Gethin (96)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Martina (R21) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-7 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 5133 Pipirelli $3.559.482 Задржи група
83 R-21 4 1 7 0 1 77 14 5.5 QF 5259 Pipirelli $10.075.250 Промовиран
82 R-21 13 0 0 0 0 13 15 0.87 R2 5102 Pipirelli $5.998.432 Задржи група
81 R-21 6 0 4 1 0 54 15 3.6 QF 5066 Pipirelli $12.803.015 Задржи група
80 R-21 16 0 0 0 0 4 9 0.44 QF 7283 Pipirelli $15.423.286 Задржи група
68-79 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 A-57 38 0 0 0 0 0 3 0 - 11241 Pipirelli $4.355.979 Пензиониран
66 A-57 36 0 0 0 0 0 4 0 - 13741 Pipirelli $12.492.942 Задржи група
65 A-57 26 0 0 0 0 2 13 0.15 R2 6124 Pipirelli $8.248.504 Задржи група
64 A-57 25 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 5215 Pipirelli $12.208.193 Задржи група
63 A-57 10 0 0 0 1 24 16 1.5 R1 4466 Pipirelli $21.324.325 Задржи група
62 A-57 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4376 Pipirelli $23.308.922 Задржи група
61 A-57 12 0 2 0 0 20 17 1.18 R1 2382 Pipirelli $45.654.093 Задржи група
60 A-57 10 0 0 0 0 22 16 1.38 R2 4206 Pipirelli $55.463.312 Задржи група
59 A-57 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1456 Pipirelli $14.341.060 Задржи група
58 A-57 22 0 0 0 0 1 17 0.06 SF 1525 Pipirelli $18.674.155 Задржи група
57 A-57 17 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1861 Pipirelli $22.983.438 Задржи група
56 A-57 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1633 Pipirelli $16.607.062 Задржи група
55 A-57 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2450 Pipirelli $13.444.623 Задржи група
54 A-57 26 0 0 0 0 0 15 0 R1 5679 Pipirelli $11.185.746 Задржи група
53 A-57 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2036 Pipirelli $8.144.005 Задржи група
52 R-104 4 2 5 1 0 77 17 4.53 QF 2058 Pipirelli $29.629.791 Промовиран
51 A-87 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $34.153.267 Испаднат
50 A-87 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1253 Pipirelli $12.431.954 Задржи група
49 A-87 21 0 0 0 0 3 16 0.19 QF - Pipirelli $12.329.309 Задржи група
48 R-60 6 1 4 0 1 61 17 3.59 R1 ? Pipirelli $24.465.617 Промовиран*
47 A-123 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1156 Pipirelli $9.416.223 Испаднат
46 A-123 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1582 Pipirelli $25.643.135 Задржи група
45 A-123 5 2 5 0 0 53 17 3.12 SF 634 Pipirelli $17.235.619 Задржи група
44 A-123 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 824 Pipirelli $22.218.281 Задржи група
43 A-123 15 1 1 0 0 17 17 1 R1 970 Pipirelli $35.272.278 Задржи група
42 A-123 24 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 1042 Pipirelli $21.664.774 Задржи група
41 A-123 19 0 0 0 1 6 17 0.35 QF 1101 Pipirelli $11.639.754 Задржи група
40 R-46 1 7 13 8 0 131 17 7.71 W 1413 Pipirelli $23.554.566 Промовиран
39 A-71 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 1603 Pipirelli $8.584.541 Испаднат
38 R-114 1 2 6 5 0 73 17 4.29 QF 1900 Pipirelli $19.018.793 Промовиран
37 A-33 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 683 Pipirelli $-106.768 Испаднат
36 A-33 24 0 0 0 0 0 17 0 - 1155 Pipirelli $10.651.068 Задржи група
35 R-72 2 1 9 0 1 86 17 5.06 SF 1622 Pipirelli $20.356.976 Промовиран
34 A-39 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-4.915.939 Испаднат
33 R-208 1 4 6 1 0 87 16 5.44 QF - Pipirelli $20.685.689 Промовиран
32 R-208 8 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 2025 Pipirelli $-978.659 Задржи група
31 R-208 4 0 2 0 0 66 17 3.88 F 1458 Pipirelli $-15.539.135 Задржи група
30 R-208 6 1 3 0 0 56 17 3.29 QF 1554 Pipirelli $4.765.265 Задржи група
29 R-208 9 0 0 0 0 26 17 1.53 SF ? Pipirelli $6.008.965 Задржи група
28 A-13 32 0 0 0 0 0 17 0 - 1089 Pipirelli $9.973.938 Испаднат
27 R-182 5 0 4 0 1 52 17 3.06 R1 1771 Pipirelli $13.145.301 Промовиран
26 R-182 18 0 1 0 0 6 2 3 - - Pipirelli $7.775.849 Задржи група