Профил на менаџерот: Alejandro Bonfiglio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alejandro Bonfiglio
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 25, 2011
Последна интеракција: Мар 15 2019, 13:11:55
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (707)
Освоени поени:0 (883)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: - (1.25)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 17, 2011)
Достигнувања:

27% отклучени

(94/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alejandro Bonfiglio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:ale.bonfiglio
 Twitter:no
 Skype:no

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 1
Број на најавувања:3962
Време поминато на ГПРО:1141 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 P-3 38 0 0 0 0 0 0 - - 11452 blank $-5.481.172 Пензиониран
68 P-3 19 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 6962 Dunnolop $9.695.484 Задржи група
67 P-3 20 0 1 0 1 6 17 0.35 R1 7616 Dunnolop $68.584.711 Задржи група
66 P-3 17 1 1 0 1 12 17 0.71 R1 7524 Contimental $90.418.123 Задржи група
65 P-3 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 6757 Yokomama $65.390.502 Задржи група
64 P-3 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 6853 Dunnolop $25.058.668 Задржи група
63 P-3 15 1 1 2 1 14 15 0.93 R1 6796 Avonn $88.118.634 Задржи група
62 P-3 14 0 1 1 0 10 17 0.59 R1 7031 Avonn $71.100.634 Задржи група
61 P-3 18 1 1 0 1 12 17 0.71 R1 6035 Contimental $35.805.931 Задржи група
60 P-3 24 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 6784 Contimental $73.454.324 Задржи група
59 P-3 6 1 3 0 3 39 17 2.29 QF 344 Dunnolop $50.235.724 Задржи група
58 P-3 6 2 4 1 2 36 16 2.25 R2 6973 Contimental $76.838.279 Задржи група
57 P-3 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 7337 Dunnolop $61.143.868 Задржи група
56 P-3 17 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 6741 Contimental $44.455.323 Задржи група
55 A-79 2 5 11 1 2 102 17 6 SF 1695 Pipirelli $88.288.456 Промовиран
54 A-79 13 1 1 2 1 14 17 0.82 R1 9133 Pipirelli $109.907.321 Задржи група
53 A-79 22 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 9916 Pipirelli $86.049.911 Задржи група
52 A-79 16 0 1 0 0 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $67.680.234 Задржи група
51 A-79 6 0 5 0 2 54 17 3.18 QF ? Pipirelli $46.797.104 Задржи група
50 A-79 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $79.522.114 Задржи група
49 A-79 9 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 ? Pipirelli $69.546.199 Задржи група
48 A-79 10 0 0 0 0 19 17 1.12 SF ? Pipirelli $21.391.081 Задржи група
47 P-9 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $10.913.810 Испаднат
46 M-5 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $36.764.859 Испаднат
45 P-23 4 1 5 1 0 54 17 3.18 QF ? Dunnolop $32.550.134 Промовиран
44 P-23 12 0 2 0 0 17 17 1 - ? Avonn $37.219.197 Задржи група
43 P-23 17 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Avonn $87.766.535 Задржи група
42 P-23 12 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 ? Avonn $36.237.210 Задржи група
41 P-23 13 1 2 0 1 16 17 0.94 - ? Avonn $15.789.089 Задржи група
40 P-23 18 1 1 0 0 10 17 0.59 - ? Avonn $25.294.818 Задржи група
39 P-23 15 0 0 0 0 10 17 0.59 - ? Dunnolop $18.567.118 Задржи група
38 A-29 1 6 11 6 3 99 17 5.82 SF ? Pipirelli $93.405.313 Промовиран
37 A-29 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $80.668.864 Задржи група
36 A-29 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $80.192.483 Задржи група
35 A-29 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $32.153.102 Задржи група
34 P-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $13.444.413 Испаднат
33 A-2 5 3 7 4 1 63 17 3.71 QF ? Pipirelli $31.840.847 Промовиран*
32 A-2 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $37.152.286 Задржи група
31 A-2 17 0 0 0 0 8 17 0.47 QF ? Pipirelli $42.741.903 Задржи група
30 A-2 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $33.080.070 Задржи група
29 A-2 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2185 Pipirelli $6.540.458 Задржи група
28 R-34 2 4 6 2 0 73 17 4.29 QF ? Pipirelli $10.875.150 Промовиран
27 R-34 6 0 1 0 0 44 15 2.93 QF - Pipirelli $899.631 Задржи група