Профил на менаџерот: João Afro Barros Leal

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:João Afro Barros Leal
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 7, 2011
Последна интеракција: Окт 13 2021, 13:47:54
Постови на форумот:676  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (758)
Освоени поени:10 (1571)
Победи:1 (66)
Подиуми:1 (131)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (71)
Просечно поени/трка: 2.5 (2.07)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

47% отклучени

(172/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до João Afro Barros Leal Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 3
Број на најавувања:7585
Време поминато на ГПРО:3249.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 25
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Claudio Franchi (124)
Технички Директор: Calvin Cowperthwaite (89)
Екипа во целост:24
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Vistagies (A58) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот João Afro Barros Leal (Последна обнова: Фев 4 2018, 16:56:03)
Gosto do GPRO e sempre que eu puder estarei por aqui!
Me divertindo com amigos!