Профил на менаџерот: Terry Fuhlbohm

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Terry Fuhlbohm
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 16, 2011
Последна интеракција: Сеп 8 2018, 23:27:48
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (455)
Освоени поени:0 (951)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (70)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(48/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Terry Fuhlbohm Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 6
Број на најавувања:3404
Време поминато на ГПРО:488.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Terry Fuhlbohm (Последна обнова: Мај 7 2016, 00:57:44)
Career highlights:
first race - Brands Hatch, UK (S27, R6 in rookie 138)
first points - 8th at New Delhi, India (S27, R17)
first podium - 2nd at Sakhir, Bahrain (S28, R1)
first win - Buenos Aires, Argentina (S29, R1)
first pole - Nurburgring, Germany (S29, R10)
first fastest lap - New Delhi, India (S40, R17)
first amateur podium - New Delhi, India (S40, R17)
final race before break - New Delhi, India (S40, R17 in amateur 40)
first race back - Kyalami, South Africa (S47, R16 in rookie 51. 9th on the grid, 5th in the race)
first amateur win - Indianapolis, USA (S52, R17 in amateur 76)
first knockout Cup win - S52 (A76)