Профил на менаџерот: Luca Ferraro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luca Ferraro
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 18, 2011
Последна интеракција: Апр 8 2016, 21:51:02
Постови на форумот:117  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (283)
Освоени поени:0 (796)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (37)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: - (2.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(107/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luca Ferraro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 6
Број на најавувања:4744
Време поминато на ГПРО:1481 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
53-81 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-52 12 0 0 0 0 13 9 1.44 R2 - Pipirelli $15.292.610 Пензиониран
51 A-52 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $34.660.230 Задржи група
50 R-165 1 7 10 6 5 105 15 7 W - Pipirelli $30.021.512 Промовиран
49 R-165 6 2 3 0 1 42 9 4.67 - - Pipirelli $-16.732.432 Задржи група
44-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-232 11 0 2 0 0 19 4 4.75 R1 - Pipirelli $19.203.501 Задржи група
42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 P-7 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-25.036.146 Пензиониран
40 P-7 23 0 0 1 0 10 13 0.77 QF - Avonn $14.657.666 Задржи група
39 P-7 24 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Avonn $13.483.608 Задржи група
38 A-42 3 4 10 4 3 85 17 5 W ? Pipirelli $59.535.981 Промовиран
37 A-42 9 0 2 0 0 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $46.463.912 Задржи група
36 A-42 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 2642 Pipirelli $68.656.137 Задржи група
35 R-356 1 10 12 12 1 118 17 6.94 F ? Pipirelli $59.633.144 Промовиран
34 P-5 4 0 5 0 0 51 17 3 QF ? Dunnolop $-11.997.522 Спец пот
33 P-5 9 1 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Dunnolop $27.030.578 Задржи група
32 A-37 2 4 9 1 1 85 17 5 F ? Pipirelli $63.824.518 Промовиран
31 A-37 7 0 3 1 0 38 17 2.24 R1 ? Pipirelli $27.388.690 Задржи група
30 A-37 6 1 4 0 2 37 17 2.18 SF ? Pipirelli $24.562.175 Задржи група
29 A-37 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 688 Pipirelli $16.642.852 Задржи група
28 R-224 3 4 9 12 4 85 17 5 QF ? Pipirelli $38.585.621 Промовиран
27 R-224 6 0 4 0 0 39 12 3.25 - - Pipirelli $-19.343.505 Задржи група