Профил на менаџерот: Jean Verano

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jean Verano
Држава: Перу
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 28, 2011
Последна интеракција: Денес во 07:58:02
Постови на форумот:29  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (818)
Освоени поени:0 (1203)
Победи:0 (43)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (30)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: 0 (1.47)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(120/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean Verano Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 9
Број на најавувања:4688
Време поминато на ГПРО:1566.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 79
Позиција во сезоната:26
Пари: $??.???.???
Возач: Chico Castroneves (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Peru Racing
Екипен пласман:93
Поени на тимот:112.8666

Спонзори

Densso (A79) - 11 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jean Verano (Последна обнова: Јул 24 2012, 21:36:22)
Temporada 27
Inicie mi carrera en la carrera 9, corrí hasta la carrera 17 pero no tuve mucha fortuna. Poco a poco se fue aprendiendo y bueno esperamos ver que pasaba en la sgte temporada.

Temporada 28
En esta temporada sume mis primeros puntos en GPRO en la carrera 2, alcanzando el 7mo lugar. Despues de un par de carreras y algunos puestos de puntos conseguidos, termine la temporada en la posición 9 con 25 ptos.

Temporada 29
Esta temporada fue desastrosa. Anhelaba que fuera mejor, ya que tenia mejores nociones del juego. Lamentablemente falle en la elección de pilotos. No alcance punto alguno en esta temporada, quedando en el puesto 20.

Temporada 30
La carrera 1 significo el primer podio en mi carrera como manager. Quede en el 3er puesto. Despues de algunas malas carreras sin sumar puntos, volvi a sumar desde la carrera 10, logrando otro podio en la carrera 13. Al final con 39 puntos quede en el 6to puesto.

Temporada 31
Esta temporada significo mi primera victoria en GPRO en el grupo Rokkie. Después de algunos regulares puestos consiguiendo algunos puntos, en la carrera 10, logre el ansiado 1er pueso. Dos carreras después logre vencer otra vez. Esta temporada tambien me enseño cosas sobre la configuracion del coche y estrategias de carreras.