Профил на менаџерот: James Mazzi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:James Mazzi
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 8, 2011
Последна интеракција: Мај 21 2022, 02:36:19
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (311)
Освоени поени:19 (506)
Победи:1 (1)
Подиуми:1 (33)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 1.73 (1.63)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(32/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до James Mazzi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 3
Број на најавувања:1491
Време поминато на ГПРО:485 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 87
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Ralph Hobbs (101)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ferrari Team Race
Екипен пласман:530
Поени на тимот:38.9999

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-87 8 0 2 0 0 29 16 1.81 R2 4285 Pipirelli $-31.433.208 Задржи група
85 A-38 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 3402 Pipirelli $-12.622.814 Испаднат
84 R-3 4 0 11 0 2 94 15 6.27 QF 4759 Pipirelli $8.041.713 Промовиран
83 R-3 7 0 4 0 0 44 17 2.59 R1 2861 Pipirelli $-13.688.317 Задржи група
82 R-3 9 0 0 0 2 21 17 1.24 SF 3711 Pipirelli $-18.727.047 Задржи група
81 R-3 5 0 4 0 3 64 17 3.76 SF 3396 Pipirelli $-13.960.994 Задржи група
80 R-3 9 0 0 0 0 28 17 1.65 QF 3853 Pipirelli $2.957.908 Задржи група
79 A-85 34 0 0 0 0 0 17 0 - 4227 Pipirelli $-29.500.716 Испаднат
78 R-145 2 0 7 0 3 82 17 4.82 QF 3002 Pipirelli $22.796.150 Промовиран
77 A-32 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2214 Pipirelli $4.405.094 Испаднат
76 A-32 30 0 0 0 0 0 17 0 QF 2337 Pipirelli $13.970.582 Задржи група
75 R-73 3 0 4 0 1 69 17 4.06 SF 2975 Pipirelli $11.041.607 Промовиран
74 R-73 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 3368 Pipirelli $-1.693.573 Задржи група
73 R-73 10 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 3553 Pipirelli $4.679.186 Задржи група
72 R-73 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3531 Pipirelli $-7.983.440 Задржи група
71 R-73 9 0 0 0 0 21 17 1.24 QF 3380 Pipirelli $5.722.565 Задржи група
70 R-73 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 3701 Pipirelli $-5.293.424 Задржи група
69 R-73 16 0 0 0 0 3 14 0.21 - 6096 Pipirelli $5.046.684 Задржи група
49 R-216 12 0 1 0 1 17 10 1.7 - - Pipirelli $3.288.461 Задржи група
38-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 R-147 30 0 0 0 0 0 7 0 R2 - Pipirelli $-16.238.256 Задржи група
27 R-147 30 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $3.456.059 Задржи група