Профил на менаџерот: Karol Opoka

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Fondmetal F1 SpA f1 - 1991
Име:Karol Opoka
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 24, 2008
Последна интеракција: Денес во 13:02:08
Постови на форумот:31  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (826)
Освоени поени:20 (1395)
Победи:0 (31)
Подиуми:2 (114)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 4 (1.69)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 25, 2015)
Достигнувања:

34% отклучени

(123/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Karol Opoka Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 9
Број на најавувања:18584
Време поминато на ГПРО:3735.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Thomas Terting (152)
Технички Директор: Jason Oatley (97)
Екипа во целост:43
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Outcasts Racing Team
Екипен пласман:178
Поени на тимот:88.0667

Спонзори

Klouke Industries (A58) - 9 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-12 15 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 357 Dunnolop $73.234.326 Задржи група
82 A-58 2 3 10 3 2 89 17 5.24 W 3819 Pipirelli $132.479.534 Промовиран
81 A-58 12 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1294 Pipirelli $75.638.331 Задржи група
80 A-58 19 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 1682 Pipirelli $87.278.357 Задржи група
79 A-58 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1513 Pipirelli $84.689.760 Задржи група
78 A-58 29 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 2248 Pipirelli $65.724.294 Задржи група
77 P-5 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2368 Pipirelli $54.551.562 Испаднат
76 M-1 31 0 0 0 0 2 17 0.12 - 171 Yokomama $6.490.372 Испаднат
75 M-1 10 0 1 0 0 12 17 0.71 - 2886 Dunnolop $101.261.573 Задржи група
74 P-15 3 1 4 0 0 62 17 3.65 QF 1197 Yokomama $99.336.148 Промовиран
73 P-15 11 1 1 0 1 17 17 1 R1 379 Yokomama $88.320.968 Задржи група
72 A-69 3 3 8 2 2 81 17 4.76 SF 3189 Pipirelli $133.496.796 Промовиран
71 A-69 12 1 1 0 0 20 17 1.18 QF 3339 Pipirelli $157.543.971 Задржи група
70 A-69 15 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2471 Pipirelli $198.280.832 Задржи група
69 A-69 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1394 Pipirelli $164.829.243 Задржи група
68 A-69 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3713 Pipirelli $154.495.118 Задржи група
67 A-69 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2741 Pipirelli $178.465.246 Задржи група
66 A-69 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1314 Pipirelli $158.337.124 Задржи група
65 A-69 11 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 2140 Pipirelli $131.750.636 Задржи група
64 A-69 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1301 Pipirelli $89.407.619 Задржи група
63 A-69 7 1 2 1 1 42 17 2.47 SF 1069 Pipirelli $61.136.292 Задржи група
62 A-69 11 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 951 Pipirelli $33.624.358 Задржи група
61 P-3 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 683 Yokomama $18.437.156 Испаднат
60 M-2 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 230 Yokomama $7.808.208 Испаднат
59 M-2 8 0 3 0 2 27 17 1.59 - 77 Dunnolop $27.690.996 Задржи група
58 M-2 23 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 2800 Dunnolop $48.371.541 Задржи група
57 P-17 2 1 8 1 1 70 17 4.12 W 3651 Dunnolop $75.292.495 Промовиран
56 P-17 6 2 2 1 1 30 17 1.76 R2 237 Yokomama $55.655.581 Задржи група
55 P-17 7 0 2 0 2 40 17 2.35 R2 200 Dunnolop $62.460.401 Задржи група
54 P-17 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1184 Dunnolop $61.360.969 Задржи група
53 A-93 1 5 14 8 5 128 17 7.53 QF 386 Pipirelli $83.199.283 Промовиран
52 A-93 12 0 2 0 1 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $55.754.706 Задржи група
51 A-93 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 ? Pipirelli $69.375.082 Задржи група
50 A-93 7 0 2 0 0 34 17 2 R2 841 Pipirelli $54.620.240 Задржи група
49 P-3 28 0 0 0 0 5 17 0.29 - 448 Avonn $51.530.495 Испаднат
48 A-62 1 9 13 3 3 125 17 7.35 W ? Pipirelli $114.815.192 Промовиран
47 A-62 6 1 2 0 1 36 17 2.12 R1 742 Pipirelli $52.044.765 Задржи група
46 A-62 10 0 1 0 0 15 17 0.88 QF 1146 Pipirelli $48.892.616 Задржи група
45 A-62 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1374 Pipirelli $50.361.185 Задржи група
44 R-395 3 1 8 7 0 89 16 5.56 SF - Pipirelli $26.725.050 Промовиран
34-43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 A-14 37 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Pipirelli $18.280.487 Пензиониран
32 A-14 23 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $32.365.820 Задржи група
31 R-206 3 1 7 3 1 67 14 4.79 R2 - Pipirelli $30.725.750 Промовиран
30 A-23 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $1.799.701 Испаднат
29 R-187 4 1 4 1 0 60 17 3.53 QF 1553 Pipirelli $20.237.514 Промовиран
28 R-187 17 0 0 0 0 3 1 3 - - Pipirelli $1.791.871 Задржи група
16-27 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
15 A-61 13 0 0 0 0 5 1 5 - - blank $-7.375.393 Пензиониран
14 A-61 13 0 0 0 0 13 10 1.3 - - blank $17.330.450 Задржи група
13 A-61 15 0 1 0 0 11 11 1 - - blank $31.786.706 Задржи група
12 P-15 35 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $21.337.489 Испаднат
11 A-27 4 0 7 4 0 68 17 4 - 238 blank $33.856.511 Промовиран
10 R-84 6 0 5 4 0 51 15 3.4 - - blank $12.802.539 Промовиран*
9 R-84 8 0 0 0 0 27 9 3 - - blank $-12.547.369 Задржи група